Ogłoszenia 30.04.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
4 NIEDZIELA WIELKANOCNA /30 KWIETNIA 2023/

 1. Dzisiaj przypada Niedziela Dobrego Pasterza czyli Dzień modlitw o powołania. Tradycyjnie ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone są na potrzeby WSD w Świdnicy. Jak zapewne wiemy nasi klerycy odbywają teraz studia w Seminarium we Wrocławiu. Suma jaką nasza diecezja musi przysyłać za jednego studenta to ok. 4000 zł miesięcznie. Dlatego potrzeby na ten cel są bardzo duże. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i złożone ofiary na ten cel.
 2. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj czyli czas poświęcony w sposób szczególny Matce Bożej. Codziennie nabożeństwo majowe pół godziny przed Mszą wieczorną. Z tego względu w maju nie będzie innych nabożeństw.
 3. We wtorek wspominamy św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
 4. W środę Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie tylko Mszy o godz. 12 30 .
 5. W tym tygodniu ze względu na Uroczystość MB Królowej Polski kancelaria parafialna nie będzie czynna.
 6. W czwartek wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków. Serdecznie zapraszamy strażaków do uczestnictwa w tym dniu we Mszy św.
 7. Także w czwartek od godz. 16 do Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Pod koniec adoracji nabożeństwo majowe.
 8. W sobotę przed południem odwiedziny chorych w ich domach.
 9. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy o godz. 17 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca. W tym dniu przeżywamy także święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 10. W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
 11. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.