Ogłoszenia 30.01.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
4 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /30 STYCZNIA 2022/

 1. Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone są na wsparcie remontu Katedry Świdnickiej.
 2. W dzisiejszą niedzielę po Mszy o godz. 12:30 w kościele spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania.
 3. Jutro wspominamy św. Jana Bosko, prezbitera.
 4. W środę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem MB Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o godz. 8 i 17 w kościele parafialnym oraz o godz. 15 w Jabłowie. Na każdej Mszy św. poświecenie świec. Na Mszy o godz. 17 poświecenie świec dla dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii Świętej. Ks. Biskup Marek Mendyk prosi aby tak jak każdego roku w tym dniu wesprzeć ofiarami na tacę zakony kontemplacyjne – siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji w Kłodzku i Ząbkowicach Śl.
 5. W czwartek od godz. 16 do 17 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W piątek po Mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 7. W sobotę wspomnienie św. Agaty. Tradycyjnie w tym dniu możliwość poświęcenia chleba św. Agaty. Błogosławiony 5 lutego chleb chronić ma nas przed ogniem. Jest także zabierany w podróż, aby ułatwić rozłąkę, ponieważ tęsknota za domem, niczym ogień, pali serca i św. Agata ma pomóc ten ogień ugasić. Serdecznie zapraszamy do przyniesienia i poświęcenia chleba. Jest to także pierwsza sobota miesiąca. Dlatego po Mszy o godz. 17 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
 8. W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
 9. Od jutra rozpoczynają się ferie zimowe. Z tego względu przez okres ferii Msze św. w tygodniu /od poniedziałku do soboty/ będą tylko o godz. 17. Nadal są one sprawowane w kaplicy.
 10. Codziennie odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy w tygodniu pół godziny przed Mszą wieczorną do wspólnej modlitwy.
 11. W następną niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Caritas. Caritas Diecezji Świdnickiej prowadzi 6 jadłodajni dla ubogich, gdzie przygotowywane są posiłki dla ponad 1300 osób dziennie. Ze względu na zaskakujący na początku 2022 r.  wzrost cen gazu (o ponad 300 %) Caritas stanął przed dylematem zaprzestania gotowania dla biednych albo zebrania dodatkowych środków. Obecnie prowadzone są rozmowy z Gminami i poszukiwane są sposoby rozwiązania tej dramatycznej sytuacji. Tarcze proponowane przez rząd na chwilę obecną nie obejmują działalności Caritas. W obecnym miesiącu brakuje ok. 30 000 tys. złotych. Z góry składamy serdeczne słowa Bóg zapłać za zrozumienie i wsparcie.
 12. W piątek przed południem odwiedziny chorych. Ze względu na trudną sytuację Covidową w Gorcach, będziemy odwiedzać tylko tych chorych, którzy do piątku zgłoszą taką chęć.
 13. Parafie w Międzylesiu oraz w Lądku Zdroju kolejny raz organizują wakacyjną pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 28 lipca do 7 sierpnia. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany taką formą spędzenia wakacji to zachęcamy do kontaktu z organizatorami. Szczegółowe informacje oraz telefony kontaktowe do organizatorów znajdują się w folderach, które są wystawione na stoliku z tyłu kościoła.
 14. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję kościoła.
 15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł za egzemplarz.