Ogłoszenia 29.05.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE /29 MAJA 2022/

 1. Kończy się miesiąc maj czyli czas poświęcony w sposób szczególny Matce Bożej. Jeszcze tylko do wtorku nabożeństwo majowe pół godziny przed Mszą wieczorną.
 2. Tydzień temu miała miejsce Msza Prymicyjna Ks. Krystiana Stasiaka. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania tej wyjątkowej uroczystości. Ks. Prymicjantowi dziękujemy za ufundowanie dla naszej parafii kompletu lekcjonarzy mszalnych. Będą one używane w czasie Mszy sprawowanych w naszej kaplicy na plebanii.
 3. Codziennie do następnej niedzieli odprawiamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, czyli przed naszym odpustem parafialnym. Odbywa się ona bezpośrednio po nabożeństwie Majowym, a od środy po nabożeństwie czerwcowym.
 4. We wtorek przeżywamy święto Nawiedzenia NMP.
 5. W środę rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Czas szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie po Mszy wieczornej nabożeństwo czerwcowe. W tym dniu także wspominamy św. Justyna, męczennika.
 6. W czwartek od godz. 16 do Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Pod koniec
  adoracji nabożeństwo czerwcowe.
 7. Także od czwartku w naszym kościele niezwykła wystawa Eucharystyczna autorstwa bł. Carlo Acutisa.  W ciągu swojego życia podkreślał jak ważna dla Niego jest Eucharystia, którą nazywał „swoją autostradą do Nieba”. Z fascynacji Eucharystią i adoracją stworzył wystawę o cudach eucharystycznych na świecie. Są to plansze przedstawiające opis cudów eucharystycznych, które wydarzyły się na przełomie wieków w różnych zakątkach świata. Wystawa będzie trwała do następnej środy. Zachęcamy do zwiedzania.
 8. W piątek wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
 9. W piątek i sobotę przed południem odwiedziny chorych w ich domach.
 10. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Po Mszy o godz. 17 Zmiana Tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
 11. Od czerwca wprowadzamy Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca jako wynagrodzenie składane Niepokalanemu sercu Maryi. Rozpocznie się ono o godz. 16 15 w kościele parafialnym. Najpierw przedstawiciele Żywego Różańca będą prowadzili Różaniec, a następnie będzie odbywała się 15 minutowa medytacja nad tajemnicami różańcowymi. Zachęcamy do udziału. Szczegółowe warunki udziału w tym nabożeństwie znajdują się na kartkach wyłożonych na stoliku z tyłu kościoła.
 12. W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
 13. Także w następną niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dla naszej parafii jest to wyjątkowe wydarzenie ponieważ jest to nasz odpust parafialny. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na sumę odpustową o godz. 12 30 , której będzie przewodniczył i wygłosi słowo Boże Ks. Bp Marek Mendyk – biskup świdnicki. W czasie tej uroczystości młodzież naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu.
 14. Po miesięcznej przerwie powracamy do codziennego odmawiania Różańca prowadzonego przez przedstawicieli Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy w tygodniu na godz. 16 30 do wspólnej modlitwy.
 15. Nadal zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie zakupu gazu do ogrzewania kościoła na następny sezon. Jak już informowaliśmy koszt zakupu wyniósł ponad 4000 zł. Ofiary na ten cel można złożyć w kopertach na prace remontowe z dopiskiem „Na ogrzewanie kościoła”.
 16. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 17. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.