Ogłoszenia 28.08.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
22 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /28 SIERPNIA 2022/

 1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią z wakacyjnym porządkiem Mszy św. Od następnej niedzieli wracamy do przedwakacyjnych godzin sprawowania Eucharystii czyli o godz. 8 00 , 11 00 , 12 30 i 17 00 w kościele parafialnym oraz o godz. 9 30 w Jabłowie.
 2. Jutro wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
 3. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek rozpoczynamy nowy rok szkolny. Od tego dnia Msze św. w tygodniu powracają do przedwakacyjnego porządku czyli o godz. 8 00 w kaplicy na plebanii i o 17 00 w kościele parafialnym. Wyjątkowo w tym dniu na godz. 8 do kościoła parafialnego zapraszamy dzieci i młodzież oraz ich rodziców, aby z Panem Bogiem rozpocząć nowy rok szkolny. W czasie tej Mszy św. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla uczniów klas 1 Szkoły Podstawowej. Od godz. 16 do Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W piątek serdecznie zachęcamy do rozpoczęcia praktyki 9 Pierwszych Piątków miesiąca. Aby ją spełnić należy w tym dniu uczestniczyć we Mszy św. i przystąpić do komunii św. Osoby niebędące w stanie łaski uświęcającej zapraszamy w tym dniu od godz. 16:30 do skorzystania ze spowiedzi. Po Mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. Po wakacyjnej przerwie powracamy do odwiedzin chorych. Odwiedziny będą miały miejsce w najbliższą sobotę przed południem.
 7. W sobotę wspominamy św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. W tym dniu przypada także pierwsza sobota miesiąca. O godz. 16 15 Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca jako wynagrodzenie składane Niepokalanemu sercu Maryi. Zachęcamy do udziału. Po Mszy o godz. 17 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
 8. W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
 9. Po wakacyjnej przerwie powracamy od września do codziennego odmawiania Różańca prowadzonego przez przedstawicieli Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy w tygodniu na godz. 16:30 do wspólnej modlitwy.
 10. Codziennie w tygodniu 15 minut przed Mszą Świętą zapraszamy do spowiedzi.
 11. Pamiętamy o tegorocznych Misjach Świętych w naszej parafii. Prośmy w naszych modlitwach o błogosławione owoce tego wyjątkowego czasu. W związku z tym ważnym wydarzeniem przygotowujemy nowy krzyż misyjny, który stanie przed kościołem. Będzie wykonany z granitu. Koszt wykonania wyniesie ok. 17 tys. złotych. Mamy już fundatora na połowę niezbędnej kwoty. Jeżeli ktoś byłby chętny na ufundowanie drugiej części prosimy o zgłoszenie się do ks. Proboszcza.
 12. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła, a także za przyniesione kwiaty do dekoracji kościoła. Nadal zwracamy się z uprzejmą prośbą o przynoszenie kwiatów. Zachęcamy także chętnych do włączenia się w sprzątanie naszego kościoła, które odbywa się zawsze w sobotę w godz. 8-12. Można przyjść na krótszy czas wykonując tylko jakąś jedną pracę.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.