Ogłoszenia 27.11.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
1 NIEDZIELA ADWENTU /27 LISTOPADA 2022/

 1. Dzisiaj na każdej Mszy Świętej poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Po Mszach św. są one do nabycia w zakrystii kościoła. W ubiegłym tygodniu zakończyły się prace przy zmianie ogrzewania na plebanii. Na tę inwestycję zaciągnęliśmy w banku kredyt na okres 5 lat w kwocie 65 tys. zł. Z tego względu ofiary składane za opłatki będą przeznaczone na spłatę rat kredytu. Z góry serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.
 2. Tak jak informowaliśmy tydzień temu ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na budowę kościoła p.w. Bożego Miłosierdzia w Bielawie. Jest to druga zbiórka w tym roku na ten cel. Celem budowy tej świątyni jest utworzenie w naszej diecezji Centrum Bożego Miłosierdzia i modlitwy o pokój.
 3. Od poniedziałku do piątku Roraty o godz. 17. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Prosimy aby każdego dnia dzieci przynosiły ze sobą lampiony oraz serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Codziennie będziemy losować 3 serduszka i nagradzać dzieci za dobre uczynki. Główną nagrodą każdego dnia będzie losowanie figurki Dzieciątka Jezus, którą wybrane dziecko zabierze na jeden dzień do domu. Dzieci będą otrzymywały codziennie obrazki. Kto zbierze najwięcej – tak jak na różańcu – otrzyma przed świętami nagrodę.
 4. W środę przeżywamy Święto Św. Andrzeja Apostoła.
 5. W czwartek od godz. 16 do 17 adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie, której będzie czas na osobistą medytację jak i na wspólną modlitwę różańcową.
 6. W sobotę wspominamy św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. W tym dniu przeżywamy także Pierwszą Sobotę Miesiąca. Po Mszy o godz. 17 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
 7. W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
 8. Także w następną niedzielę – tak jak słyszeliśmy w liście – przeżywać będziemy 23 Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy zbiórka ofiar do puszek na ten cel.
 9. Kolejna niedziela to także bardzo ważny dzień dla wielu osób z naszej parafii, a mianowicie wspomnienie Św. Barbary – patronki Górników. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich związanych z górnictwem na uroczystą Mszę Św. o godz. 11. Będzie ona sprawowana w intencji członków Stowarzyszenia „Witold” a także wszystkich Górników oraz ich rodzin.
 10. Codziennie odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy w tygodniu na godz. 16:30 do uczestnictwa w tej przepięknej modlitwie.
 11. Ze względu na zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego odwiedziny chorych w ich domach będą miały miejsce nie w tym tygodniu, ale przed świętami. Szczegóły podamy w późniejszym czasie.
 12. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 13. Ks. Proboszcz organizuje 6-dniową pielgrzymkę lotniczą do Rzymu w okresie od 25 do 30 stycznia 2023. Jest to raczej wyjazd dla osób, które już były w Rzymie, a chciałyby poznać mniej znane miejsca. Ale oczywiście każdy może wziąć udział. Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza.
 14. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.