Ogłoszenia 25.12.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NARODZENIE PAŃSKIE /24/25 GRUDNIA 2022/

 1. W Pierwszy Dzień świąt Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę.
 2. Jutro przypada drugi dzień świąt. Msze św. o godz. 8, 11 i 17 w kościele parafialnym oraz o godz. 9:30 w Jabłowie. Nie będzie jutro Mszy o godz. 12:30. Tradycyjnie taca z drugiego dnia świąt przeznaczona będzie na Uczelnie Katolickie.
 3. We wtorek święto św. Jana Ewangelisty.
 4. W środę święto św. Młodzianków, męczenników. Msza św. z tradycyjnym błogosławieniem małych dzieci o godz. 17 w kościele parafialnym.
 5. W czwartek wielka uroczystość dla naszej Parafii. Dokładnie 29 grudnia 1929 roku nastąpiło uroczyste poświęcenie naszego kościoła parafialnego. Serdecznie zapraszamy do kościoła na uroczystą Mszę św. o godz. 17.
 6. Również w czwartek od godz. 16 do 17 adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie, której jest czas na osobistą medytację jak i na wspólną modlitwę różańcową.
 7. W piątek przypada święto św. Rodziny. W tym dniu serdecznie zapraszamy do kościoła na Mszę św. o godz. 17 małżonków. W czasie tej Mszy nastąpi odnowienie przysięgi małżeńskiej.
 8. W sobotę Uroczysta Msza na zakończenie roku o godz. 17 w kościele parafialnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian na dziękczynienie Panu Bogu za szczęśliwie przeżyty rok 2022.
 9. W następną niedzielę czyli w Nowy Rok przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Będzie to także I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
 10. Przypominamy, że Msze św. w tygodniu /od poniedziałku do piątku/ zarówno rano jak i po południu są sprawowane w kaplicy na plebanii. Dzięki temu w cieplejszych warunkach możemy uczestniczyć we Mszy Św. Wyjątkiem w tym tygodniu będzie środa, czwartek, piątek i sobota o godz. 17 kiedy to Msze św. będą w kościele.
 11. Przypominamy, że w tym roku Wizyta Duszpasterska zwana Kolędą będzie miała charakter „hybrydowy”. Pierwszą formą będą odwiedziny chętnych parafian w ich domach. Będzie się to odbywało na pisemne zaproszenie danej rodziny. Z tyłu kościoła wciąż znajdują się kartki z zaproszeniami. Na wypełnione zaproszenia czekamy do jutra. Drugą formą będą tak jak w zeszłym roku specjalne Msze św. kolędowe. Szczegółowe informacje na ten temat podamy w późniejszym czasie, gdyż ta forma Kolędy odbędzie się dopiero po zakończeniu wizyt w domach.
 12. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła. W sposób szczególny dziękujemy za przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej Panom Andrzejowi Wróblowi, Henrykowi Hopa, Józefowi Janikowi, Marianowi Kościelniakowi, Romanowi Felisiakowi oraz Krystianowi Sibirskiemu.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy świąteczne numery tygodników Niedziela po 10 zł i Gość Niedzielny w cenie 15 zł za egzemplarz.
 14. Na koniec w imieniu księży posługujących w naszej parafii pragnę złożyć serdeczne i szczere życzenia świąteczne. Parafianom oraz Gościom spędzającym u nas Święta, życzę błogosławieństwa od Bożej Dzieciny, a przede wszystkim: zdrowia, szczęścia, spokoju ducha, radości oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym 2023 Roku. Niech nowo narodzone Dziecię znajdzie godne mieszkanie w Naszych sercach. Szczęść Wam Boże.