Ogłoszenia 23.01.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
3 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /23 STYCZNIA 2022/

 1. Jutro wspominamy św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
 2. We wtorek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
 3. W środę wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa. Po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek od godz. 16 do 17 adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie, której jest czas na osobistą medytację jak i na wspólną modlitwę różańcową.
 5. W piątek po Mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu wspominamy św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
 6. W następną niedzielę po Mszy o godz. 12:30 spotkanie w kościele dla Kandydatów do Bierzmowania. Obecność wszystkich obowiązkowa.
 7. Msze św. w tygodniu /od poniedziałku do soboty/ zarówno o godz. 8 jak i o 17 są sprawowane w kaplicy na plebanii. Dzięki temu w cieplejszych warunkach możemy uczestniczyć we Mszach Św.
 8. Codziennie odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy w tygodniu pół godziny przed Mszą popołudniową do wspólnej modlitwy.
 9. W ubiegłym tygodniu zbieraliśmy ofiary na zapłatę za ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii, a także za dzierżawę dwóch zbiorników gazu do ogrzewania kościoła. Udało się zebrać 750 zł. Wciąż potrzebujemy 2500 zł. Jeżeli ktoś chciałby dołączyć do tej zbiórki to koperty z nadrukiem są do zabrania przy wyjściu z kościoła. W tych kopertach możemy złożyć nasze ofiary na ten cel. Serdecznie dziękujemy za życzliwość.
 10. W związku z szybko rosnącą ilością zakażeń Koronawirusem bardzo prosimy aby zasłaniać usta i nos w czasie pobytu w kościele lub kaplicy. Dodatkowo przy wejściu do kościoła znajduje się płyn do dezynfekcji, z którego prosimy aby obowiązkowo korzystać.
 11. Ofiary składane do puszek w następną niedzielę przeznaczone zostaną na wsparcie remontu Katedry Świdnickiej. Jak pamiętamy otrzymała ona w 2020 roku dofinansowanie w wysokości ok. 17 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jednak całkowita wartość projektu wynosi około 20 mln zł. Dlatego kolejny raz wszystkie parafie w diecezji zostały poproszone o wsparcie tej inwestycji. Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc.
 12. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję kościoła. Nadal zwracamy się z prośbą o pomoc przy sprzątaniu kościoła. Potrzebujemy dodatkowo – co najmniej – jednej osoby do dbania o piękno naszej świątyni. Mamy nadzieję, że w końcu znajdą się chętni do wsparcia tego dzieła.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł za egzemplarz.