Ogłoszenia 22.05.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
6 NIEDZIELA WIELKANOCNA /22 MAJA 2022/

  1. Trwa miesiąc maj czyli czas poświęcony w sposób szczególny Matce Bożej. Codziennie nabożeństwo majowe pół godziny przed Mszą wieczorną. Z tego względu w maju nie ma wspólnotowego odmawiania różańca ani innych nabożeństw.
  2. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 12 30 będzie miała miejsce Msza Prymicyjna Ks. Krystiana Stasiaka. Uroczyste wyprowadzenie z domu rodzinnego przy ulicy Słowackiego 22 około godz. 12 10 . Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Następnie po przyprowadzeniu Księdza Prymicjanta do Kościoła Uroczysta Msza św. o godz. 12 30 . Polecamy naszego Księdza Neoprezbitera Krystiana gorącym modlitwom.
  3. W ubiegłą niedzielę 41 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpiło do Komunii Świętej. Serdecznie dziękujemy rodzicom za dar ołtarza. Przekazali 1900 zł na zakup przenośnego nagłośnienia używanego w czasie różnego rodzaju procesji i pielgrzymek.
  4. We wtorek przeżywamy wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
  5. W czwartek od godz. 16 do Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Pod koniec adoracji nabożeństwo majowe. W tym dniu wspominamy ś. Filipa Nereusza, prezbitera.
  6. W piątek rozpoczniemy tradycyjną nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego czyli przed naszym odpustem parafialnym. Będzie się ona odbywała przez 9 dni bezpośrednio po nabożeństwie Majowym. Serdecznie zapraszamy was wszystkich do licznego udziału w tym duchowym przygotowaniu do naszych parafialnych imienin.
  7. W ubiegłym tygodniu firma BAŁTYKGAZ dostarczyła 1000 litrów gazu do ogrzewania naszego kościoła na kolejny sezon. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie tego dużego wydatku gdyż koszt zakupu to ponad 4000 zł. Ofiary na ten cel można złożyć w kopertach na prace remontowe z dopiskiem „Na ogrzewanie kościoła”.
  8. Także w ubiegłym tygodniu zamontowaliśmy w naszym kościele nowe Tabernakulum. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Mirosławowi Chudykowi za jego ufundowanie. Dziękujemy także Panom Andrzejowi Wróblowi, Henrykowi Hopa, Marianowi Kościelniakowi, Romanowi Felisiakowi, Józefowi Janikowi oraz Krystianowi Sibirskiemu za wymontowanie starego oraz montaż nowego Tabernakulum.
  9. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

Fotografia: ks. Przemysław Pojasek