Ogłoszenia 20.03.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
3 NIEDZIELA OKRESU WIELKIEGO POSTU /20 MARCA 2022/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 Gorzkie Żale. Przypominamy, że za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali można uzyskać Odpust Zupełny.
 2. Msze św. w tygodniu zarówno rano jak i po południu są sprawowane w kaplicy na plebanii.
 3. W środę przed Mszą Świętą ok. godz. 16:50 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się o godz. 16 i trwa do Mszy wieczornej.
 5. W piątek o godz. 16:30 Droga krzyżowa. Szczególnie zachęcamy do licznego udziału dzieci i młodzież.
 6. W piątek przypada także uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 8 i 17. Jest to również Dzień Świętości Życia. W sposób szczególny tego dnia możemy podjąć się duchowej adopcji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa ona dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej dziesiątki różańca oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany podjęciem się tego dzieła to zapraszamy do kościoła w piątek na Mszę o godz. 17. Wtedy nastąpi uroczyste włączenie do duchowej adopcji. Każdy przystępujący do tego dzieła otrzyma tekst modlitwy, oraz materiały promujące życie poczęte.
 7. Ze względu na piątkową uroczystość nie obowiązuje w tym dniu post.
 8. Codziennie w tygodniu odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na godz. 16:30 do wspólnej modlitwy.
 9. W kościele wystawiona jest z przodu kościoła skarbona na Jałmużnę Wielkopostną.
 10. W następną niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. Rafał Masztalerz – papieski Misjonarz Miłosierdzia. Szczegółowy program wywieszony jest na tablicach ogłoszeń.
 11. W związku z wymogami kanonu 1051 Kodeksu Prawa Kanonicznego dotyczącego zbadania opinii wiernych o kandydacie do święceń, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy prosi o odczytanie następujących zapowiedzi: Diakon KRYSTIAN STASIAK, lat 25, z parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Boguszowie-Gorcach pragnie przyjąć święcenia prezbiteratu dnia 21 maja 2022 roku. Podając to do wiadomości polecam alumna gorącym modlitwom wiernych. Kto by zaś wiedział, że coś czyni go niegodnym święceń, jest w sumieniu zobowiązany bezzwłocznie zawiadomić o tym Księdza Proboszcza lub Rektora Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej.
 12. Właściciele firmy pogrzebowej OZYRYS, którzy są również właścicielami Hotelu BIAŁY w Wałbrzychu, składają serdeczne podziękowania za okazane serce dla uchodźców z Ukrainy. Jak już informowaliśmy w hotelu znalazło schronienie ponad 100 osób. Wymagają one oprócz dachu nad głową, wyżywienia. W dalszym ciągu w miarę możliwości zachęcamy do składania darów żywnościowych. Miejscem zbiórki nadal pozostaje wolny garaż przy plebanii.
 13. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.