Ogłoszenia 17.04.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
WIELKANOC /17 KWIETNIA 2022/

 1. Przeżywamy dzisiaj największe święto w kościele rzymskokatolickim – WIELKANOC. Porządek Mszy św. jest następujący: w kościele parafialnym o godz. 8, 11, 12 30 i 17 oraz w Jabłowie o godz. 9 30 .
 2. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze Św. w kościele parafialnym o godz. 8, 11 i 17 oraz w Jabłowie o godz. 9 30 . Nie ma jutro Mszy o godz. 12 30 .
 3. Ofiary składane jutro tradycyjnie przeznaczone będą na potrzeby WSD w Świdnicy.
 4. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. Od wtorku powracamy z Mszami w dni powszednie o godz. 17 do kościoła parafialnego. Msze poranne o godz. 8 przez cały rok są sprawowane w kaplicy na plebanii.
 6. Do następnej niedzieli trwamy w oktawie Wielkanocy. Dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje Post.
 7. W sobotę dzień imienin naszego ks. Proboszcza. Serdecznie zapraszamy na Mszę w jego
  intencji o godz. 17.
 8. W następną niedzielę na prośbę Hospicjum w Wałbrzychu zostanie zorganizowana zbiórka środków do puszek na utrzymanie Hospicjum w Wałbrzychu oraz we Lwowie. Bardzo prosimy o wsparcie tej szlachetnej inicjatywy.
 9. Codziennie w tygodniu odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na godz. 16:30 do wspólnej modlitwy.
 10. Czas Triduum Paschalnego, które mamy już za sobą jest wielkim wyzwaniem organizacyjnym. W tym momencie chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w to wielkie dzieło. Za zbudowanie Bożego Grobu dziękujemy Panom: Andrzejowi Wróblowi, Krystianowi Sibirskiemu, Henrykowi Hopa oraz Marianowi Kościelniakowi. Za przygotowanie Ołtarza Adoracji dziękujemy Paniom Halinie i Ani Kaliszewskim. Za dekorację kwiatową przed ołtarzem dziękujemy naszej Pani florystce Ani Kaliszewskiej. Dziękujemy także za ubogacanie liturgii naszym ministrantom i lektorom. Nie zapominamy także o Paniach, które przez cały rok dbają o porządek w naszym kościele. Wszystkim, włączającym się w jak najpiękniejsze przeżywanie tajemnic wiary w naszej świątyni wyrażamy serdeczne słowa: Bóg zapłać!
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
 12. Na zakończenie życzymy Wam drodzy Parafianie i goście, zdrowych i spokojnych świąt Wielkanocnych. Niech blask Zmartwychwstałego, rozświetla wszelkie mroki obecnej trudnej i bolesnej sytuacji. Niech wieść o Zmartwychwstaniu Pańskim będzie źródłem wewnętrznego pokoju, a wiara w Zmartwychwstanie pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość. Szczęść Wam Boże!