Ogłoszenia 16.01.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
2 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /16 STYCZNIA 2022/

 1. W środę zakończyliśmy tegoroczną Wizytę Duszpasterską. Miała ona charakter hybrydowy. W pierwszym tygodniu stycznia odwiedziliśmy 128 rodzin, które nas zaprosiły do swoich domów. Natomiast w ubiegłym tygodniu to my Kapłani zaprosiliśmy was do naszego wspólnego parafialnego Wieczernika. Z naszego zaproszenia do udziału w specjalnych Mszach kolędowych skorzystało 111 rodzin. Bardzo serdecznie dziękujemy za waszą obecność oraz za złożone ofiary.
 2. Jutro wspominamy św. Antoniego, opata.
 3. W środę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
 4. W czwartek od godz. 14 do 15 adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie, której jest czas na osobistą medytację jak i na wspólną modlitwę różańcową.
 5. W piątek po Mszy popołudniowej Koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu wspominamy św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.
 6. Przypominamy, że jeszcze do piątku Msze św. popołudniowe sprawowane są o godz.
 7. Od soboty w dni powszednie Msze będą znowu odprawiane o godz. 17.
 8. Msze św. w tygodniu /od poniedziałku do soboty/ zarówno rano jak i po południu są sprawowane w kaplicy na plebanii. Dzięki temu w cieplejszych warunkach możemy uczestniczyć we Mszach Św.
 9. Codziennie odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy w tygodniu pół godziny przed Mszą popołudniową do wspólnej modlitwy.
 10. W dniu dzisiejszym zbieramy ofiary na zapłatę za ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii, a także za otrzymany w tym tygodniu rachunek za dzierżawę dwóch zbiorników gazu do ogrzewania kościoła. Wynosi on prawie 1100 zł. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby dołączyć do tej zbiórki to koperty z nadrukiem są do zabrania przy wyjściu z kościoła. W tych kopertach możemy złożyć nasze ofiary na ten cel. Serdecznie dziękujemy za życzliwość.
 11. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję kościoła. Nadal zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc przy sprzątaniu kościoła. Przydałaby się dodatkowo – co najmniej – jedna osoba do dbania o piękno naszej świątyni. Nasz kościół to miejsce, w którym spotykamy się na codziennej Mszy świętej, przyjmujemy sakramenty. Jest to Dom Boży, o który wspólnie powinniśmy dbać. Dlatego wciąż mamy nadzieję, że znajdą się chętni do wsparcia tego dzieła.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł za egzemplarz.