Ogłoszenia 14.08.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
20 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /14 SIERPNIA 2022/

 1. Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w naszej diecezji. Jak wiemy od tego roku następuje reorganizacja w kwestii kształcenia przyszłych kapłanów w naszej diecezji. Od października w naszym seminarium będą studiować najmłodsi kandydaci do święceń z kilku diecezji. Dziękujemy za wsparcie tego dzieła.
 2. Jutro przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Ze względu na zalecenie Świdnickiej Kurii Biskupiej ofiary składane jutro do puszek będą przeznaczone na budowę kościoła p.w. Bożego Miłosierdzia w Bielawie. Celem budowy tej świątyni jest utworzenie w naszej diecezji Centrum Bożego Miłosierdzia i modlitwy o pokój. Prace związane z budową tego miejsca są już zaawansowane. Jednak potrzeba jeszcze wsparcia dla parafialnej wspólnoty, która z wielkim trudem i poświęceniem od kilkunastu lat zmaga się z tym dziełem. Dlatego prosimy abyście składając w tym roku swoją ofiarę pomyśleli o pomocy dla tego właśnie dzieła.
 3. W środę po Mszy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu wspominamy św. Jacka, prezbitera.
 4. W czwartek od godz. 16 do Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W piątek po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. W sobotę wspominamy św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
 7. Codziennie w tygodniu 15 minut przed Mszą zapraszamy do spowiedzi.
 8. W lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek liturgii w naszym kościele. W tygodniu Msza Św. o godz. 17. Zaś w niedzielę o godz. 8, 11 i 20 w kościele parafialnym oraz o 9:30 w Jabłowie.
 9. Także Kancelaria Parafialna w tym okresie funkcjonuje inaczej. Wszelkie sprawy kancelaryjne można załatwić w zakrystii kościoła po każdej Mszy lub po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. /tel. 533 535 423/.
 10. Pamiętajmy o tegorocznych Misjach Świętych w naszej parafii. Odbędą się w dniach od 9 do 16 października br. Prośmy w naszych modlitwach o błogosławione owoce tego wyjątkowego czasu. W związku z tym ważnym wydarzeniem przygotowujemy nowy krzyż misyjny, który stanie przed kościołem. Będzie wykonany z granitu. Koszt wykonania wyniesie ok. 17 tys. złotych. Mamy już fundatora na połowę niezbędnej kwoty. Jeżeli ktoś byłby chętny na ufundowanie drugiej części prosimy o zgłoszenie się do ks. Proboszcza.
 11. W następny piątek 26 sierpnia przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Uroczystości odpustowe w Jabłowie o godzinie 17.00. Przewodniczył im będzie ks. Radosław Mielczarek – wikariusz parafii pw. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu. W tym dniu wyjątkowo Msza św. w kościele parafialnym będzie o godz. 8.
 12. Tradycyjnie jak każdego roku na odpust w Jabłowie uda się z Gorc piesza pielgrzymka. Wyruszymy o godz. 16 spod naszego kościoła. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do udziału.
 13. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła, a także za przyniesione kwiaty do dekoracji kościoła. Nadal zwracamy się z uprzejmą prośbą o przynoszenie kwiatów. Zachęcamy także chętnych do włączenia się w sprzątanie naszego kościoła, które odbywa się zawsze w sobotę w godz. 8-12. Można przyjść na krótszy czas wykonując tylko jakąś jedną pracę.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.