Ogłoszenia 13.03.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
1 NIEDZIELA OKRESU WIELKIEGO POSTU /6 MARCA 2022/

 1. Jak słyszeliśmy w liście dzisiaj przeżywamy dzień modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami. W związku z tym dniem zbieramy ofiary na dzieło misyjne AD GENTES. Gorąco prosimy o wsparcie tego dobrego dzieła.
 2. Dzisiaj o godz. 16.30 Gorzkie Żale. Przypominamy, że za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali można uzyskać Odpust Zupełny.
 3. Msze św. w tygodniu zarówno rano jak i po południu są sprawowane w kaplicy na plebanii.
 4. W środę przed Mszą Świętą ok. godz. 16:50 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się o godz. 16 i trwa do Mszy wieczornej.
 6. W piątek o godz. 16:30 Droga krzyżowa. Szczególnie zachęcamy do licznego udziału dzieci i młodzież. Droga Krzyżowa oraz Msza wieczorna w Piątek będzie sprawowana w kościele parafialnym.
 7. W sobotę przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 8. Codziennie w tygodniu odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na godz. 16:30 do wspólnej modlitwy.
 9. W kościele wystawiona jest z przodu kościoła skarbona na Jałmużnę Wielkopostną.
 10. Właściciele firmy pogrzebowej OZYRYS, którzy są również właścicielami Hotelu BIAŁY w Wałbrzychu, zwrócili się do nas z prośbą o pomoc żywnościową dla uchodźców z Ukrainy. Obecnie w hotelu znalazło schronienie ponad 100 osób. Wymagają one oprócz dachu nad głową, wyżywienia. Właściciele nie są w stanie w dłuższej perspektywie czasowej na udźwignięcie takiego obciążenia. Dlatego zwracają się do ludzi dobrej woli z prośbą o przekazanie w miarę możliwości następujących produktów żywnościowych: wody, soków, herbaty, kawy, mleka UHT, makaronu, ryżu, kaszy, cukru, dżemów, oleju, dań dla dzieci, dań gotowych, słodyczy, przetworów warzywnych oraz konserw. Miejscem składania darów jest wolny garaż przy plebanii. Z góry serdecznie dziękujemy za okazane serce.
 11. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.