Ogłoszenia 12.06.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA ŚW. TRÓJCY /12 CZERWCA 2022/

 1. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy nasz odpust parafialny. Serdeczne słowa Bóg zapłać składamy bierzmowanym za ufundowanie czerwonego ornatu dla naszej parafii oraz Panu Mirkowi Chudykowi za ufundowanie nowego Mszału ołtarzowego. Ks. Rafałowi za przygotowanie młodzieży do Sakramentu Bierzmowania. Panom za przygotowanie terenu wokół kościoła. Paniom za posprzątanie kościoła. Paniom za upieczenie ciast. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszego parafialnego święta serdecznie dziękujemy.
 2. Jutro wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
 3. We wtorek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w tym dniu o godz. 8:00 11:00 i 17 w kościele parafialnym i o godz. 9:30 w Jabłowie. Msze św. o godz. 9:30 w Jabłowie i o godz. 11 w Gorcach będą połączone z procesją Bożego Ciała. Bardzo serdecznie prosimy – te same osoby co w ubiegłych latach – o przygotowanie 4 ołtarzy. W związku z tym przepięknym wydarzeniem prosimy o przynoszenie do kościoła kwiatów do sypania w czasie precesji. Zachęcamy także dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji. Bardzo serdecznie zapraszamy naszych parafian jak i obecnych gości na to wyjątkowe wydarzenie.
 5. Czwartkowa Msza św. o godz. 11 będzie także Rocznicą dla dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej. Bardzo prosimy ich o przyjście na to wydarzenie w strojach komunijnych.
 6. Od piątku do następnego czwartku Oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy wieczornej wokół kościoła procesja połączona z nabożeństwem czerwcowym. W piątek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 7. Serdecznie zapraszamy w tygodniu na godz. 16 30 do wspólnej modlitwy różańcowej.
 8. Nadal zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie zakupu gazu do ogrzewania kościoła na następny sezon. Jak już informowaliśmy koszt zakupu wyniósł ponad 4000 zł. Dotychczas zebraliśmy ok. 1500 zł. Ofiary na ten cel można złożyć w kopertach na prace remontowe z dopiskiem „Na ogrzewanie kościoła”.
 9. Jak już informowaliśmy szykujemy się do remontu ławek w kościele. Oczekujemy na deski do wymiany części podłogi z tyłu kościoła. Jest ona w najgorszym stanie dlatego zaczniemy właśnie od tamtej części. Zachęcamy do składania ofiar na ten cel.
 10. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła. Serdeczne podziękowania wyrażamy Panu Marcelemu Wiśniewskiemu za ponowne ufundowanie środków czystości do sprzątania naszego kościoła.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.