Ogłoszenia 10.04.2022

NIEDZIELA PALMOWA /10 KWIETNIA 2022/

1. Dzisiaj na godz. 16:30 zapraszamy do kościoła na ostatnie w tym roku Gorzkie Żale.
  2. Również dzisiaj, po Mszy o godz. 12:30 spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych. Obecność obowiązkowa.
  3. Msze św. w tym tygodniu do środy włącznie będą sprawowane o godz. 8:00 i 17:00.
  4. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  5. Dziękujemy za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Nadal można to uczynić w kopertach na prace remontowe z dopiskiem: „Na kwiaty do Bożego Grobu”.
  6. W czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Jest to najświętszy czas, w całym kościele powszechnym. W Wielki Czwartek liturgia będzie miała miejsce o godz. 18:00. Po zakończonej liturgii adoracja przy ołtarzu adoracji w kościele parafialnym do godz. 21:00.
  7. W piątek rano od godz. 9:00 do rozpoczęcia liturgii Wielkiego Piątku ciąg dalszy adoracji.
  8. Na godz. 15:00 zapraszamy do kościoła na Drogę Krzyżową. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
  9. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00. Adoracja w Bożym Grobie po zakończonej liturgii do godz. 21:00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża tradycyjnie będą przekazane na renowację Bożego Grobu w Jerozolimie.
  10. W Wielki piątek po zakończonej wieczornej liturgii będzie jeszcze okazja do spowiedzi.
  11. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Post ścisły polega na ograniczeniu się w ciągu dnia wyłącznie do jednego posiłku do syta oraz dwóch niepełnych. Przestrzegać powinni go wszyscy katolicy od 18. roku życia do rozpoczęcia 60. roku życia. Zaś wstrzemięźliwość oznacza, że wszyscy powyżej 14. roku życia mają powstrzymać się od spożycia mięsa. Przepis ten obowiązuje każdego katolika do końca życia.
  12. W Wielką Sobotę adoracja od godz. 9:00 do 20:00 .
  13. Świecenie pokarmów wielkanocnych odbędzie się w kościele parafialnym o godz. 9:30 , 10:00, 10:30 , 11:00, 11:30 i 12:00 zaś w Jabłowie o godz. 11:00. Następnie o godz. 20:30 rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej. Rozpocznie się ona przy wejściu do kościoła gdzie zgromadzimy się wokół ogniska. Po zakończonej liturgii udamy się z procesją rezurekcyjną wokół kościoła.
  14. W Wielkanoc porządek Mszy św. będzie jak w każdą niedzielę. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. o godz. 8:00, 11:00 i 17:00 w kościele parafialnym oraz w Jabłowie o godz. 9:30 . Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 12:30 . Ofiary składane w Poniedziałek Wielkanocny tradycyjnie przeznaczone będą na potrzeby WSD w Świdnicy.
  15. Odwiedziny chorych w ich domach w Wielki Piątek od godz. 9:00. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii do czwartku włącznie.
  16. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
  17. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.