Ogłoszenia 08.05.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
4 NIEDZIELA WIELKANOCNA /8 MAJA 2022/

 1. Trwa miesiąc maj czyli czas poświęcony w sposób szczególny Matce Bożej. Codziennie nabożeństwo majowe pół godziny przed Mszą wieczorną. Z tego względu w maju nie ma wspólnotowego odmawiania różańca ani innych nabożeństw.
 2. Dzisiaj przypada Niedziela Dobrego Pasterza czyli Dzień modlitw o powołania. Tradycyjnie ofiary składane do puszek przeznaczone są na potrzeby WSD w Świdnicy.
 3. Jutro przeżywamy uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 4. Jutro, w środę i w piątek o godz. 15 00 w kościele ostatnie próby dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej. Bardzo prosimy wszystkie dzieci o obecność.
 5. W czwartek od godz. 16 do Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Pod koniec adoracji nabożeństwo majowe.
 6. W sobotę o godz. 10 w kościele pierwsza Spowiedź dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej oraz ich rodziców, rodzeństwa, chrzestnych i dziadków.
 7. W sobotę święto św. Macieja, Apostoła.
 8. W następną niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12 30 grupa 41 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpi do Sakramentu Komunii Świętej.
 9. Także w następną niedzielę po Mszy o godz. 17 00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania uczących się w szkole średniej. Obecność obowiązkowa.
 10. Przypominamy, że 21 maja br. nasz diakon Krystian Stasiak otrzyma w katedrze świdnickiej o godz. 10 00 Święcenia Kapłańskie. W związku z tym doniosłym dla naszej parafii wydarzeniem organizujemy wyjazd autokarem. Będzie miał on miejsce o godz. 8 30 spod naszego kościoła. Zapisy w zakrystii kościoła.
 11. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.