Ogłoszenia 06.03.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
1 NIEDZIELA OKRESU WIELKIEGO POSTU /6 MARCA 2022/

 1. Dzisiaj przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
 2. Od dzisiaj przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30 Gorzkie Żale. Przypominamy, że za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali można uzyskać Odpust Zupełny.
 3. Msze św. w tygodniu zarówno rano jak i po południu są sprawowane w kaplicy na plebanii.
 4. W środę przed Mszą Świętą ok. godz. 16:50 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się o godz. 16 i trwa do Mszy wieczornej.
 6. W piątek o godz. 16:30 Droga krzyżowa. Szczególnie zachęcamy do licznego udziału dzieci i młodzież. Droga Krzyżowa oraz Msza wieczorna w Piątek będzie sprawowana w kościele parafialnym.
 7. Codziennie w tygodniu odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na godz. 16:30 do wspólnej modlitwy.
 8. W kościele wystawiona jest z przodu kościoła skarbona na Jałmużnę Wielkopostną.
 9. Wszyscy jesteśmy świadkami dramatu wojny na Ukrainie. W poczuciu ludzkiej solidarności i w duchu chrześcijańskiej miłości chcemy już po raz trzeci pospieszyć z pomocą mieszkańcom Ukrainy, która 24 lutego br. została zaatakowana zbrojnie przez Rosję. Prosimy by w czasie zbiórki do puszek w dniu dzisiejszym, wesprzeć finansowo tych, którzy cierpią w trakcie tej wojny. Skala tej pomocy ma charakter bezprecedensowy ze względu na ogrom osób, którym ta pomoc będzie udzielana. Serdecznie dziękujemy za okazane serce.
 10. W następną niedzielę przeżywać będziemy dzień modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami. W związku z tym dniem będziemy za tydzień zbierać ofiary na dzieło misyjne AD GENTES. Od 2005 roku wspiera ono polskie misjonarki i misjonarzy w dziełach ewangelizacyjnych, medycznych, charytatywnych i edukacyjnych. Dzięki środkom finansowym przekazywanym przez Dzieło, misjonarze budują kościoły i kaplice, wyposażają sale katechetyczne i świetlice dla dzieci, kształcą katechistów, prowadzą ośrodki zdrowia i szpitale, opiekują się starcami i niepełnosprawnymi w hospicjach i schroniskach. Dzieło wspiera również edukację dzieci i młodzieży w przedszkolach, szkołach i sierocińcach. Wraz z misjonarzami walczy z głodem i niedożywieniem wśród mieszkańców Afryki, Azji i Oceanii. Gorąco prosimy o wsparcie tego dobrego dzieła.
 11. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.