Ogłoszenia 05.06.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO /5 CZERWCA 2022/

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dla naszej parafii jest to wyjątkowe wydarzenie ponieważ jest to nasz odpust parafialny. Serdecznie zapraszamy na sumę odpustową o godz. 12 30 , której będzie przewodniczył i wygłosi słowo Boże Ks. Bp Marek Mendyk – biskup świdnicki. W czasie tej uroczystości 43 osoby z naszej parafii przystąpią do Sakramentu Bierzmowania.
 2. Także dzisiaj przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
 3. Jutro święto NMP Matki Kościoła, tzw. Drugi dzień Zielonych Świątek.
 4. W środę wspominamy św. Jadwigę Śląską.
 5. Jeszcze do środy w naszym kościele niezwykła wystawa Eucharystyczna autorstwa bł. Carlo Acutisa.  W ciągu swojego życia podkreślał jak ważna dla Niego jest Eucharystia, którą nazywał „swoją autostradą do Nieba”. Z fascynacji Eucharystią i adoracją stworzył wystawę o cudach eucharystycznych na świecie. Są to plansze przedstawiające opis cudów eucharystycznych, które wydarzyły się na przełomie wieków w różnych zakątkach świata.  Przy ostatniej planszy wystawy ustawiona jest skarbona na dobrowolne ofiary za zwiedzanie wystawy. Przy okazji serdecznie dziękujemy Panom Andrzejowi Wróblowi, Henrykowi Hopa i Krystianowi Sibirskiemu za instalację wystawy w naszym kościele.
 6. W czwartek od godz. 16 do Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Pod koniec adoracji nabożeństwo czerwcowe. W tym dniu święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 7. W sobotę wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
 8. Obecny miesiąc to czas szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie po Mszy wieczornej nabożeństwo czerwcowe.
 9. Serdecznie zapraszamy w tygodniu na godz. 16 30 do wspólnej modlitwy różańcowej.
 10. Nadal zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie zakupu gazu do ogrzewania kościoła na następny sezon. Jak już informowaliśmy koszt zakupu wyniósł ponad 4000 zł. Dotychczas zebraliśmy ok. 1000 zł. Ofiary na ten cel można złożyć w kopertach na prace remontowe z dopiskiem „Na ogrzewanie kościoła”.
 11. Szykujemy się do remontu ławek w kościele. W ostatnim tygodniu zamówiliśmy deski do wymiany części podłogi z tyłu kościoła. Jest ona w najgorszym stanie dlatego zaczniemy właśnie od tamtej części. Zachęcamy do składania ofiar na ten cel.
 12. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.