Ogłoszenia 04.12.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
2 NIEDZIELA ADWENTU /4 GRUDNIA 2022/

 1. Dzisiaj przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
 2. Także dzisiaj zapraszamy na godz. 11 na Mszę górniczą. Będzie ona sprawowana w intencji członków Stowarzyszenia „Witold” a także wszystkich Górników oraz ich rodzin.
 3. Nadal w zakrystii do nabycia poświęcone Opłatki Wigilijne, oraz od dzisiaj małe świece wigilijne Caritas w cenie 10 zł za sztukę.
 4. Jak słyszeliśmy tydzień temu w liście przeżywamy dzisiaj 23 Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy zbiórka ofiar do puszek na ten cel. Dziękujemy za okazane serce.
 5. Od poniedziałku do soboty Roraty o godz. 17. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Prosimy aby każdego dnia dzieci przynosiły ze sobą lampiony oraz serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Codziennie będziemy losować 3 serduszka i nagradzać dzieci za dobre uczynki. Dzieci otrzymują codziennie obrazki. Kto zbierze najwięcej – tak jak na różańcu – otrzyma przed świętami
  nagrodę.
 6. We wtorek wspomnienie św. Mikołaja. Szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci. Każde dziecko otrzyma słodki upominek.
 7. W środę wspominamy św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
 8. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 8 i 17 w tym dniu będą sprawowane w kościele parafialnym. Na Mszę św. o godz. 17 zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej. W czasie Mszy poświęcenie dla nich medalików. Dzieci, które mają już w domach swoje medaliki prosimy, aby przyniosły je w tym dniu do
  poświęcenia.
 9. W czwartek od godz. 16 do 17 adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie, której będzie czas na osobistą medytację jak i na wspólną modlitwę różańcową.
 10. W tym roku ze względu na niedawno zakończone Misje Święte nie organizujemy rekolekcji Adwentowych.
 11. Codziennie odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy w tygodniu na godz. 16:30 do uczestnictwa w tej przepięknej modlitwie.
 12. Wszystkie osoby, które są zainteresowane styczniowym wyjazdem do Rzymu zapraszamy na spotkanie informacyjne jutro o godz. 18 na plebanię. Szczegółowy program wyjazdu dostępny dzisiaj na stoliku z tyłu kościoła.
 13. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.