Ogłoszenia 01.05.2022

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA /1 MAJA 2022/

1. Dzisiaj przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
  2. Także dzisiaj rozpoczynamy miesiąc maj czyli czas poświęcony w sposób szczególny Matce Bożej. Codziennie nabożeństwo majowe pół godziny przed Mszą wieczorną. Z tego względu w maju nie będzie wspólnotowego odmawiania różańca ani innych nabożeństw.
  3. Jutro wspominamy św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
  4. We wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie tylko Mszy o godz. 12 30 .
  5. W środę wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków. Serdecznie zapraszamy strażaków do uczestnictwa w tym dniu we Mszy św.
  6. W czwartek i piątek o godz. 15 00 w kościele pierwsze próby dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej. Bardzo prosimy wszystkie dzieci o obecność. W tym roku planujemy tę uroczystość na niedzielę 15 maja o godz. 12 30 .
  7. Także w czwartek od godz. 16 do Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Pod koniec adoracji nabożeństwo majowe.
  8. W piątek i sobotę przed południem odwiedziny chorych w ich domach.
  9. W piątek przypada święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  10. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy o godz. 17 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
  11. W następną niedzielę po Mszy o godz. 12 30 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klasy 8a i 8b. Obecność obowiązkowa.
  12. Także za tydzień przypada Niedziela Dobrego Pasterza czyli Dzień modlitw o powołania. Tradycyjnie ofiary składane w tym dniu do puszek przeznaczone będą na potrzeby WSD w Świdnicy.
  13. Jak zapewne wszyscy wiemy, 21 maja br. nasz diakon Krystian Stasiak otrzyma w katedrze świdnickiej o godz. 10 00 Święcenia Kapłańskie. W związku z tym doniosłym dla naszej parafii wydarzeniem organizujemy wyjazd autokarem. Będzie miał on miejsce o godz. 8 30 spod naszego kościoła. Zainteresowanych prosimy o zapisywanie się w zakrystii kościoła po każdej Mszy Świętej.
  14. Wspólnota Odnowy w Duchu św. przy naszej parafii organizuje wyjazd autokarowy na Jasną Górę w sobotę 21 maja br. na ogólnopolskie czuwanie Odnowy. Dokładne informacje na plakatach oraz u Pani Reginy Kłosowskiej.
  15. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
  16. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.