Ogłoszenia 30.05.2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIETSZEJ TRÓJCY /30 MAJA 2021/

 1. Od dnia dzisiejszego dostępna jest już nowa Książka Intencji na rok 2022. Zapraszamy chętnych do zamawiania intencji mszalnych na przyszły rok.
 2. Jeszcze tylko do jutra nabożeństwo majowe. Zapraszamy do udziału w nim pół godziny przed Mszą wieczorną.
 3. Jutro święto Nawiedzenia NMP.
 4. Od wtorku rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Czas szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie po Mszy wieczornej nabożeństwo czerwcowe.
 5. We wtorek wspomnienie św. Justyna, męczennika.
 6. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w tym dniu o godz. 8:00 11:00 i 17 w kościele parafialnym i o godz. 9:30 w Jabłowie. Msze św. o godz. 9:30 w Jabłowie i o godz. 11 w Gorcach będą połączone z procesją Bożego Ciała. Bardzo serdecznie prosimy o przygotowanie 4 ołtarzy. W związku z tym przepięknym wydarzeniem prosimy o przynoszenie do kościoła kwiatów do sypania w czasie precesji. Zachęcamy także dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji. Bardzo serdecznie zapraszamy naszych parafian jak i obecnych gości na to wyjątkowe wydarzenie.
 7. Czwartkowa Msza św. o godz. 11 będzie także Rocznicą dla dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej. Bardzo prosimy ich o przyjście na to wydarzenie w strojach komunijnych.
 8. Od piątku do następnego czwartku Oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy wieczornej wokół kościoła procesja połączona z nabożeństwem czerwcowym.
 9. Od czerwca powoli powracamy do odwiedzin chorych. Ponieważ różne jest podejście naszych chorych – przez pandemię – do odwiedzin w domach dlatego prosimy o ponowne zgłoszenie chęci przybycia kapłana z Najświętszym Sakramentem bądź to w zakrystii kościoła lub telefonicznie.
 10. W sobotę wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. W tym dniu przypada także pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy o godz. 17 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
 11. W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
 12. Po miesięcznej przerwie powracamy do codziennego odmawiania Różańca prowadzonego przez przedstawicieli Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy w tygodniu na godz. 16:30 do wspólnej modlitwy.
 13. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.