Ogłoszenia 29.08.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
22 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /29 SIERPNIA 2021/

 1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią z wakacyjnym porządkiem Mszy św. Od następnej niedzieli wracamy do przedwakacyjnych godzin sprawowania Eucharystii czyli o godz. 8 00 , 11 00 , 12 30 i 17 00 w kościele parafialnym oraz o godz. 9 30 w Jabłowie.
 2. W środę rozpoczynamy nowy rok szkolny. Od tego dnia Msze św. w tygodniu powracają do przedwakacyjnego porządku czyli o godz. 8 00 i 17 00 w kościele parafialnym. W tym dniu serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 8 dzieci i młodzież oraz ich rodziców, aby z Panem Bogiem rozpocząć nowy rok szkolny. W czasie tej Mszy św. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla uczniów klas 1 Szkoły Podstawowej. Po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W czwartek od godz. 16 do Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. Po wakacyjnej przerwie powracamy do odwiedzin chorych. W piątek przed południem chorych odwiedzi ks. Proboszcz, a w sobotę przed południem ks. Rafał. Odwiedzimy tych chorych, którzy wyrazili taką chęć po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Jeżeli są kolejni chętni bardzo prosimy o zgłaszanie tego po Mszach św. w zakrystii lub telefonicznie.
 5. W piątek wspominamy św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Po Mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy o godz. 17 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
 7. W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
 8. Po wakacyjnej przerwie powracamy od września do codziennego odmawiania Różańca prowadzonego przez przedstawicieli Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy w tygodniu na godz. 16:30 do wspólnej modlitwy.
 9. Codziennie w tygodniu 15 minut przed Mszą Świętą zapraszamy do spowiedzi.
 10. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna czynna jest w środę od godz. 16 do 16:30.
 11. Od kilku tygodni jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń w Afganistanie, związanych ze zmianą władzy. Wiele tysięcy Afgańczyków ratuje swoje życie i zdrowie ucieczką z kraju, szukając pomocy we wspólnocie międzynarodowej. Wsłuchując się w głos papieża Franciszka, Konferencja Episkopatu Polski ogłosiła niedzielę 5 września br. „Dniem
  Solidarności z Afgańczykami”. Zebrane w następną niedzielę do puszek fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce i za granicą. Już teraz dziękujemy za pozytywną odpowiedź na ten apel, ufając, że kolejny raz Polacy pokażą swoje dobre i szlachetne serca.
 12. Dzisiaj w godzinach od 9 do 15 można skorzystać z mobilnego punktu szczepień przeciw Covid-19. Punkt znajduje się przy ul. Olimpijskiej 1 /w budynku OSiR-u/ i wykonuje szczepienia jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Zachęcamy do skorzystania.
 13. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła a także za przyniesione kwiaty do dekoracji kościoła. Nadal zwracamy się z uprzejmą prośbą o przynoszenie kwiatów. Można to uczynić w piątek do godz. 10.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.