Ogłoszenia 28.11.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
1 NIEDZIELA ADWENTU /28 LISTOPADA 2021/

 1. Dzisiaj na każdej Mszy Świętej poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Po Mszach św. są one do nabycia w zakrystii kościoła. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary przy okazji nabywania opłatków wigilijnych.
 2. Od poniedziałku do piątku Roraty o godz. 17. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Prosimy aby każdego dnia dzieci przynosiły ze sobą lampiony oraz serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Codziennie będziemy losować 4 serduszka i nagradzać dzieci za dobre uczynki. Główną nagrodą każdego dnia będzie losowanie figurki Dzieciątka Jezus, którą wybrane dziecko zabierze na jeden dzień do domu. Dzieci będą otrzymywały codziennie naklejki. Kto zbierze najwięcej – tak jak na różańcu – otrzyma przed świętami nagrodę.
 3. Do wtorku trwa Wielka Nowenna za Ojczyznę. Po Mszy św. wieczornej przed Najświętszym Sakramentem modlitwy za Ojczyznę. Gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 4. We wtorek przeżywamy Święto Św. Andrzeja Apostoła.
 5. W czwartek od godz. 16 do 17 adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie, której będzie czas na osobistą medytację jak i na wspólną modlitwę różańcową.
 6. W piątek wspominamy św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
 7. W sobotę przypada bardzo ważne święto dla wielu osób z naszej parafii, a mianowicie wspominamy Św. Barbarę – patronkę Górników. Chcąc umożliwić liczniejszy udział w tym ważnym wydarzeniu bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich związanych z górnictwem na uroczystą Mszę Św. dzień później, czyli w następną niedzielę na godz. 11. Będzie ona sprawowana w intencji członków Stowarzyszenia „Witold” a także wszystkich Górników oraz ich rodzin. Po Mszy św. przemarsz do kaplicy św. Barbary przy szybie Witold.
 8. W sobotę po Mszy o godz. 17 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
 9. W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
 10. Także w następną niedzielę przeżywać będziemy 22 Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy zbiórka ofiar do puszek na ten cel. Z naszego wsparcia finansowana jest budowa, odbudowa oraz renowacja kościołów, wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży, świetlice i przedszkola, domy dziecka; domy seniora, domy samotnej matki, pomoc potrzebującym, stołówki i kuchnie. Z góry dziękujemy za okazane serce.
 11. Codziennie odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy w tygodniu na godz. 16:30 do uczestnictwa w tej przepięknej modlitwie.
 12. Ze względu na zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego odwiedziny chorych w ich domach będą miały miejsce nie w tym tygodniu, ale przed świętami. Szczegóły podamy w późniejszym czasie.
 13. Nadal zachęcamy do włączenia się w pierwszy etap synodu Biskupów. Nasi delegaci parafialni, a mianowicie Pani Halina Kaliszewska oraz Pan Piotr Lorek wciąż czekają na kolejnych chętnych. Mamy nadzieję, że w czasie kilku wspólnych spotkań uda się otwarcie porozmawiać o Kościele, o jego sytuacji, o jego nadziejach oraz o wyzwaniach przed, którymi stoi.
 14. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł za egzemplarz.