Ogłoszenia 28.02.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
2 Niedziela WIELKIEGO POSTU /28 LUTEGO 2021/

1. Dzisiaj o godz. 16.30 Gorzkie Żale. Serdecznie zapraszamy od rozpamiętywania męki Pana Jezusa.
2. Dzisiejsza niedziela to dzień modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami. W związku z tym zbieramy dzisiaj ofiary na dzieło misyjne AD GENTES. Od 2005 roku wspiera ono polskie misjonarki i misjonarzy w dziełach ewangelizacyjnych, medycznych, charytatywnych i edukacyjnych. Dzięki środkom finansowym przekazywanym przez Dzieło, misjonarze budują kościoły i kaplice, wyposażają sale katechetyczne i świetlice dla dzieci, kształcą katechistów, prowadzą ośrodki zdrowia i szpitale, opiekują się starcami i niepełnosprawnymi w hospicjach i schroniskach. Dzieło wspiera również edukację dzieci i młodzieży w przedszkolach, szkołach i sierocińcach. Wraz z misjonarzami walczy z głodem i niedożywieniem wśród mieszkańców Afryki, Azji i Oceanii. Gorąco prosimy o wsparcie tego dobrego dzieła.
3. Msze św. w tygodniu zarówno rano jak i po południu są sprawowane w kaplicy na plebanii.
4. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
5. W czwartek święto św. Kazimierza, królewicza. Tradycyjnie w tym dniu Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się o godz. 16 i trwa do Mszy wieczornej.
6. W piątek I Piątek miesiąca. O godz. 16:30 w kościele Droga krzyżowa prowadzona przez przedstawicieli naszej wspólnoty parafialnej. Po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu Msza św. wieczorna będzie sprawowana w kościele.
7. Przypominamy, że za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali można uzyskać Odpust Zupełny.
8. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Dlatego po Mszy o godz. 17 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
9. W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
10. Codziennie w tygodniu odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na godz. 16:30 do wspólnej modlitwy.
11. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka na cele inwestycyjne. Udało się zebrać 1230 zł. Serdecznie dziękujemy za życzliwość.
12. Przez okres Wielkiego Postu jesteśmy zachęcani do jałmużny. Z przodu kościoła wystawiona jest skarbona na ten właśnie cel. Jest to akcja charytatywna, której celem jest zwrócenie uwagi na los osób chorych i starszych oraz konkretna pomoc na ich rzecz. Wrzucane kwoty są wyrazem naszej osobistej rezygnacji z przyjemności na rzecz drugiego człowieka.
13. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.