Ogłoszenia 26.12.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY /26 GRUDNIA 2021/

 1. Jutro święto św. Jana Ewangelisty.
 2. We wtorek święto św. Młodzianków, męczenników. Msza św. z tradycyjnym błogosławieniem małych dzieci o godz. 17.
 3. W środę wielka uroczystość dla naszej Parafii. Dokładnie 29 grudnia 1929 roku nastąpiło uroczyste poświęcenie naszego kościoła parafialnego. Serdecznie zapraszamy do kościoła na uroczystą Mszę św. o godz. 17.
 4. W czwartek od godz. 16 do 17 adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie, której jest czas na osobistą medytację jak i na wspólną modlitwę różańcową.
 5. W piątek Uroczysta Msza na zakończenie roku o godz. 17. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian na dziękczynienie Panu Bogu za szczęśliwie przeżyty rok 2021.
 6. W nowy rok /sobota/ przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Ze względu na Uroczystość Zmiana Tajemnic Żywego Różańca odbędzie się tydzień później.
 7. W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
 8. Codziennie odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy w tygodniu na godz. 16:30 do uczestnictwa w tej przepięknej modlitwie.
 9. Przypominamy, że Msze św. w tygodniu /od poniedziałku do piątku/ zarówno rano jak i po południu są sprawowane w kaplicy na plebanii. Dzięki temu w cieplejszych warunkach możemy uczestniczyć we Mszy Św. Wyjątkiem w tym tygodniu będzie środa i piątek o godz. 17 kiedy to Msza św. będzie w kościele.
 10. Przypominamy również, że w tym roku Wizyta Duszpasterska zwana Kolędą ma charakter „hybrydowy”. Pierwszą formą będą odwiedziny chętnych parafian w ich domach. Ze względu na wyjątkowy charakter obecnego czasu wizyta ograniczy się do wspólnej modlitwy, błogosławieństwa mieszkańców i domu oraz krótkiej rozmowy. Na tę wizytę będziemy umawiać się telefonicznie. W duchu odpowiedzialności za drugiego człowieka w czasie umawiania wizyty prosimy poinformować księdza jeżeli, któryś z domowników jest objęty kwarantanną lub podejrzewa u siebie lub członka rodziny zakażenie COVID-19. Wizyty w domach planujemy od 3 stycznia 2022. Drugą formą Wizyty Duszpasterskiej będą tak jak w zeszłym roku specjalne Msze św. kolędowe. Będzie to propozycja dla tych wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą nas przyjąć w swoich domach. Msze kolędowe będą odbywały się po zakończeniu wizyt w domach czyli w drugiej połowie stycznia 2022 roku. Szczegółowe informacje na ten temat podamy w późniejszym okresie w czasie ogłoszeń parafialnych.
 11. Pragniemy poinformować o jednej zmianie w sprawowaniu Mszy św. od stycznia 2022. Po licznych konsultacjach zdecydowaliśmy, że sobotnia Msza św. wieczorna nie będzie już Mszą niedzielną. Jeżeli chcemy uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii to zapraszamy na którąś z Mszy w niedzielę.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy świąteczne numery tygodników Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 10 zł za egzemplarz. Do Niedzieli dołączony jest Modlitewnik na 2022 rok zaś do Gościa Niedzielnego Audiobook CD z 4 Ewangeliami.