Ogłoszenia 25.07.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
17 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /25 LIPCA 2021/

 1. Dzisiaj wspominamy św. Krzysztofa – patrona kierowców. Tradycyjnie w tym dniu świecone są pojazdy oraz ich kierowcy. Uczynimy to zaraz po Mszy św. na ulicy wzdłuż naszego kościoła. Bardzo prosimy aby kierowcy oczekiwali przy swoich pojazdach. Z góry serdecznie dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary.
 2. Jutro wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.
 3. W środę po Mszy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek od godz. 16 do Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu wspomnienie św. Marty.
 5. W piątek po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. W sobotę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
 7. W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
 8. W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w innych krajach. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media
  donosiły o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Dlatego w następną niedzielę odpowiadając na Apel Episkopatu Polski
  zorganizujemy zbiórkę do puszek na ten właśnie cel. Bardzo prosimy o hojność w tak ważnej sprawie.
 9. Codziennie w tygodniu 15 minut przed Mszą Świętą zapraszamy do spowiedzi.
 10. W lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek liturgii w naszym kościele. W tygodniu Msza Św. o godz. 17. Zaś w niedzielę o godz. 8, 11 i 20 w kościele parafialnym oraz o 9:30 w Jabłowie.
 11. Kancelaria Parafialna czynna jest w środę od godz. 16 do 16:30.
 12. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka na cele inwestycyjne. Udało się zebrać 520 zł. Serdecznie dziękujemy za życzliwość.
 13. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła a także za przyniesione kwiaty do dekoracji kościoła. Nadal zwracamy się z uprzejmą prośbą o przynoszenie kwiatów. Można to uczynić w piątek do godz. 10.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.