Ogłoszenia 25.07.2021

17 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /25 LIPCA 2021/

1. Dzisiaj wspominamy św. Krzysztofa – patrona kierowców. Tradycyjnie w tym dniu świecone są pojazdy oraz ich kierowcy. Uczynimy to zaraz po Mszy św. na ulicy wzdłuż naszego kościoła. Bardzo prosimy aby kierowcy oczekiwali przy swoich pojazdach. Z góry serdecznie dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary.
  2. Jutro wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.
  3. W środę po Mszy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek od godz. 16 do Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu wspomnienie św. Marty.
  5. W piątek po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  6. W sobotę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
  7. W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
  8. W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w innych krajach. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media
    donosiły o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Dlatego w następną niedzielę odpowiadając na Apel Episkopatu Polski
    zorganizujemy zbiórkę do puszek na ten właśnie cel. Bardzo prosimy o hojność w tak ważnej sprawie.
  9. Codziennie w tygodniu 15 minut przed Mszą Świętą zapraszamy do spowiedzi.
  10. W lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek liturgii w naszym kościele. W tygodniu Msza Św. o godz. 17. Zaś w niedzielę o godz. 8, 11 i 20 w kościele parafialnym oraz o 9:30 w Jabłowie.
  11. Kancelaria Parafialna czynna jest w środę od godz. 16 do 16:30.
  12. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka na cele inwestycyjne. Udało się zebrać 520 zł. Serdecznie dziękujemy za życzliwość.
  13. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła a także za przyniesione kwiaty do dekoracji kościoła. Nadal zwracamy się z uprzejmą prośbą o przynoszenie kwiatów. Można to uczynić w piątek do godz. 10.
  14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.