Ogłoszenia 21.11.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
/21 LISTOPADA 2021/

 1. Od kilku tygodni jesteśmy świadkami wyjątkowo trudnej sytuacji na granicy polsko- białoruskiej. W wielu wypadkach migranci są ofiarami bezwzględnych działań politycznych. Pamiętając o funkcjonariuszach służb mundurowych, Straży Granicznej, Wojska Polskiego, Policji, którzy w tej bardzo trudnej sytuacji ofiarnie bronią naszych granic, nie wolno stracić z oczu będących w potrzebie przybyszy i udzielenia im, w duchu Ewangelii, koniecznego wsparcia. Nie ma sprzeczności w równoczesnym obowiązku obrony naszych granic i wsparciu dla tych, którzy stali się ofiarami tej trudnej sytuacji. Dlatego od początku kryzysu migracyjnego Kościół w Polsce świadczy tam pomoc. Do przygranicznych parafii dostarczane są pakiety Helps Pack, zawierające folię termiczną, wodę mineralną, batony energetyczne i ogrzewacze do rąk. Na terenach przygranicznych organizowane są Namioty Nadziei. Pełnią one funkcję magazynów i miejsc spotkań, w których udzielana jest wszelka potrzebna pomoc w czasie kryzysu. Wysyłane są najpotrzebniejsze rzeczy do ośrodków, gdzie przebywają cudzoziemcy, którzy znaleźli się w Polsce. Potrzeby są bardzo duże, dlatego Episkopat Polski zwraca się do nas z prośbą o zbiórkę w dzisiejszą niedzielę funduszy do puszek na pomoc w tej trudnej sytuacji. Z góry dziękujemy za okazane serce.
 2. Jutro wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
 3. W związku z trudną sytuacją na granicy Polski od jutra rozpoczynamy Wielką Nowennę za Ojczyznę do św. Andrzeja Boboli. Codziennie po Mszy św. wieczornej przed Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do św. Andrzeja Boboli, modlitwy Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu. Nowenna potrwa do 30 listopada br. Gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 4. W środę wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i męczennika oraz jego Towarzyszy.
 5. W czwartek od godz. 16 do Mszy wieczornej indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wyjątkowo w tym dniu o godz. 16:45 Nowenna do św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny.
 6. Zachęcamy do codziennego odmawiania Różańca prowadzonego przez przedstawicieli Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy w tygodniu na godz. 16:30 do wspólnej modlitwy.
 7. Codziennie w tygodniu 15 minut przed Mszą Świętą zapraszamy do spowiedzi.
 8. Kancelaria Parafialna czynna jest w środę od godz. 10 do 10:30 oraz od godz. 15:30 do 16.
 9. Jak już informowaliśmy od października br. do połowy 2022 roku w każdej diecezji na całym świecie trwa pierwszy etap synodu Biskupów. Nowością tego synodu jest fakt, że papież Franciszek zaprosił do niego także osoby świeckie. W naszej parafii jest dwóch koordynatorów grupy synodalnej, a mianowicie Pani Halina Kaliszewska oraz Pan Piotr
  Lorek. Tworzą oni Parafialną Grupę Synodalną, do której już kilka osób się zgłosiło. Nadal serdecznie zapraszamy kolejnych chętnych do włączenia się do jej prac. Można to uczynić bądź u koordynatorów lub u kapłanów naszej parafii. Mamy nadzieję, że w czasie kilku wspólnych spotkań uda się otwarcie porozmawiać o Kościele, o jego sytuacji, o jego nadziejach oraz o wyzwaniach przed, którymi stoi. Wszystkie zebrane głosy zostaną przekazane do Biskupa świdnickiego a w kolejnych etapach do Stolicy Apostolskiej.
 10. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 6 zł za egzemplarz.