Ogłoszenia 21.03.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
5 Niedziela WIELKIEGO POSTU /21 marca 2021/

1. Rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Serdecznie witamy Ks. Pawła Antosiaka z Papieskiego Stowarzyszenia – Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dzisiaj nauki wg niedzielnego porządku Mszy świętych. Zaś w poniedziałek i wtorek nauki w kościele parafialnym na Mszach o godz. 8 i 17 oraz w Jabłowie o godz. 16. Dzieci i młodzież ze względu na sytuację epidemiczną będą przeżywały rekolekcje w swoich domach uczestnicząc w naukach transmitowanych przez telewizję TVP3. Także dorośli, którzy nie mogą uczestniczyć w rekolekcjach w kościele, mogą przeżyć je przez transmisję telewizyjną w TVP3. Szczegółowy program rekolekcji telewizyjnych wywieszony jest przed kościołem. Ze względu na panującą wciąż pandemię nie ma tradycyjnej spowiedzi wielkopostnej z zaproszonymi księżmi. Dlatego zapraszamy dzisiaj 15 minut przed każdą Mszą świętą do skorzystania ze spowiedzi. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w rekolekcjach.
2. Ofiary składane jutro i we wtorek będą przeznaczone na potrzeby Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, w którym pełni służbę nasz rekolekcjonista.
3. Także dzisiaj na godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na Gorzkie Żale.
4. W zakrystii nadal dostępne są świece na stół wielkanocny. Zostały już tylko duże po 12 zł. Tradycyjnie zysk ze sprzedaży przeznaczony zostanie na potrzeby Caritas.
5. Od tego tygodnia po zakończonych rekolekcjach Msza św. wieczorna powraca do kościoła zaś rano nadal będzie w kaplicy na plebanii.
6. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
7. W czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 8 i 17 w kościele parafialnym i o godz. 16 w Jabłowie. Serdecznie zapraszamy na Mszę wieczorną o godz. 17 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. W czasie Mszy będą miały poświęcone książeczki i medaliki. W tym dniu Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16 do Mszy wieczornej.
8. W piątek o godz. 16:30 Droga Krzyżowa.
9. Przypominamy, że za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali można uzyskać Odpust Zupełny.
10. Codziennie w tygodniu odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na godz. 16:30 do wspólnej modlitwy.
11. Składamy serdeczne słowa Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na prace remontowe w naszej parafii. Koperty z nadrukiem są cały czas do zabrania przy wyjściu z kościoła.
12. Z przodu kościoła wciąż wystawiona jest skarbona na jałmużnę wielkopostną.
13. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego. Jest nadal dostępna specjalna publikacja Gościa Niedzielnego o św. Józefie w cenie 9 zł.