Ogłoszenia 21.02.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I Niedziela WIELKIEGO POSTU /21 LUTEGO 2021/

1. Od dzisiejszej niedzieli przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30 Gorzkie Żale.
2. Msze św. w tygodniu zarówno rano jak i po południu są sprawowane w kaplicy na plebanii.
3. Jutro święto katedry św. Piotra, Apostoła.
4. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się o godz. 16 i trwa do Mszy wieczornej.
6. W piątek o godz. 16:30 w kościele Droga krzyżowa. Szczególnie w okresie Wielkiego Postu zachęcamy do liczniejszego udziału. W tym dniu Msza św. wieczorna także będzie sprawowana w kościele.
7. Przypominamy, że za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali można uzyskać Odpust Zupełny.
8. Codziennie w tygodniu odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na godz. 16:30 do wspólnej modlitwy.
9. W dzisiejszą niedzielę z racji III niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na prace remontowe w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za życzliwość.
10. Od Środy Popielcowej wystawiona jest z przodu kościoła skarbona na Jałmużnę Wielkopostną. Jest to ekumeniczna akcja charytatywna, której celem jest zwrócenie uwagi społecznej i konkretnych ludzi, na los osób chorych i starszych oraz konkretna pomoc na ich rzecz. To także szczególne wezwanie do zainteresowania się potrzebującymi, będącymi tuż obok nas, których w natłoku codziennych spraw, tak często nie zauważamy. Wrzucane kwoty są wyrazem naszej osobistej rezygnacji z przyjemności na rzecz drugiego człowieka. Zebrane środki rozdysponowane zostaną przez Caritas dla najbardziej potrzebujących w naszej diecezji.
11. W następną niedzielę przeżywać będziemy dzień modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami. W związku z tym dniem będziemy za tydzień zbierać ofiary na dzieło misyjne AD GENTES. Od 2005 roku wspiera ono polskie misjonarki i misjonarzy w dziełach ewangelizacyjnych, medycznych, charytatywnych i edukacyjnych. Dzięki środkom finansowym przekazywanym przez Dzieło, misjonarze budują kościoły i kaplice, wyposażają sale katechetyczne i świetlice dla dzieci, kształcą katechistów, prowadzą ośrodki zdrowia i szpitale, opiekują się starcami i niepełnosprawnymi w hospicjach i schroniskach. Dzieło wspiera również edukację dzieci i młodzieży w przedszkolach, szkołach i sierocińcach. Wraz z misjonarzami walczy z głodem i niedożywieniem wśród mieszkańców Afryki, Azji i Oceanii. Gorąco prosimy o wsparcie tego dobrego dzieła.
12. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.