Ogłoszenia 18.07.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
16 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /18 LIPCA 2021/

 1. Dzisiaj przeżywamy 3 niedzielę miesiąca. Jest to tradycyjnie w naszej parafii niedziela inwestycyjna. Składamy serdeczne słowa Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
 2. Jutro przypada 19 dzień miesiąca, a więc tradycyjnie czas poświęcony tegorocznemu patronowi roku duszpasterskiego czyli św. Józefowi. Zapraszamy w tym dniu na Mszę o godz. 17. Po niej zostanie odmówione zawierzenie naszej diecezji temu świętemu patronowi.
 3. W środę po Mszy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek od godz. 16 do Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu przeżywamy święto św. Marii Magdaleny.
 5. W piątek po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu przeżywamy święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy.
 6. W sobotę wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
 7. W następną niedzielę wspominamy św. Krzysztofa – patrona kierowców. Tradycyjnie w tym dniu świecone są pojazdy oraz ich kierowcy. Będziemy to czynili po każdej Mszy św. na ulicy wzdłuż naszego kościoła. Z góry serdecznie dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary.
 8. Codziennie w tygodniu 15 minut przed Mszą Świętą zapraszamy do spowiedzi.
 9. W lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek liturgii w naszym kościele. W tygodniu Msza Św. o godz. 17. Zaś w niedzielę o godz. 8, 11 i 20 w kościele parafialnym oraz o 9:30 w Jabłowie.
 10. Kancelaria Parafialna czynna jest w środę od godz. 16 do 16:30.
 11. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła a także za przyniesione kwiaty do dekoracji kościoła. Nadal zwracamy się z uprzejmą prośbą o przynoszenie kwiatów. Można to uczynić w piątek do godz. 10.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.