Ogłoszenia 17.10.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
29 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /17 PAŹDZIERNIKA 2021/

 1. W dniu dzisiejszym pragniemy wspomóc Wyższe Seminarium Duchowne poprzez zbiórkę do puszek. W imieniu Rektora WSD w Świdnicy ks. Dominika Ostrowskiego, składamy wszystkim ofiarodawcom wyrazy wdzięczności i zapewnienie o modlitwie wstawienniczej wspólnoty kleryckiej za swoich dobrodziejów. Także dzień dzisiejszy to święto patronalne bpa Ignacego Deca. Polecajmy jego osobę w naszych dzisiejszych osobistych modlitwach.
 2. Poranne Msze św. w tygodniu są sprawowane w kaplicy na plebanii.
 3. Jutro przeżywamy święto św. Łukasza, ewangelisty. Także jutro uczniowie naszej Szkoły Podstawowej w Gorcach przedstawią w naszym kościele o godz. 11:45, montaż słowno-muzyczny z okazji 21 Dnia Papieskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian do udziału w tym wydarzeniu.
 4. We wtorek wspominamy bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę. Także w tym dniu przypada 19 dzień miesiąca. Po Mszach św. odmówimy akt oddania św. Józefowi naszej diecezji.
 5. W środę wspominamy św. Jana Kantego, prezbitera.
 6. W czwartek od godz. 16 do 16:30 indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W piątek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Po Mszach Św. ucałowanie relikwii.
 8. Jak już informowaliśmy miesiąc październik to jak co roku czas wielu próśb o wsparcie materialne różnych dzieł miłosierdzia. W następną niedzielę będziemy chcieli wspomóc Papieskie Dzieła Misyjne przez ofiary składane do puszek na pomoc dla ok. 1200 najbiedniejszych diecezji na świecie. W ubiegłym roku z tej akcji uzyskano ponad 1 mln dolarów, które zostały przekazane dla najbardziej potrzebujących.
 9. Od dnia dzisiejszego możemy zabierać z kościoła kartki wypominkowe. Wypełnione kartki prosimy włożyć w kopertę i wrzucić do skrzynek, które są wystawione z przodu kościoła przy bocznych ołtarzach. Z góry serdecznie dziękujemy za ofiary składane przy okazji wypominek.
 10. Trwamy w miesiącu poświęconym modlitwie różańcowej. Codziennie o godz. 16:30 wspólnie gromadzimy się przed najświętszym sakramentem na tej pięknej modlitwie. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian, szczególnie zaś dzieci i młodzież.
 11. Kancelaria Parafialna czynna jest w środę od godz. 10 do 10:30 oraz od godz. 15:30 do 16.
 12. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy tygodniki

Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 6 zł za egzemplarz.