Ogłoszenia 14.11.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
33 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /14 LISTOPADA 2021/

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy 13. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku ten dzień jest poświęcony mieszkańcom Libanu. Dziś brakuje niemal wszystkiego. Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” już zorganizowało transporty z żywnością, pomoc finansową, leki oraz środki czystości. Dzisiejsza zbiórka pozwoli im
  przygotować kolejną, niezbędną pomoc. Dlatego gorąco zachęcamy do solidarności z naszymi Siostrami i Braćmi w Libanie poprzez ofiary składane dzisiaj do puszek.
 2. W środę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Po Mszy wieczornej nowenna do MB Nieustającej pomocy
 3. W czwartek od godz. 16 do Mszy wieczornej indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu przeżywamy także wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
 4. W piątek po Mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 5. W sobotę wspominamy św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
 6. Od kilku tygodni jesteśmy świadkami wyjątkowo trudnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Bez względu na okoliczności przybycia migrantów, na pewno potrzebują oni naszego wsparcia duchowego i materialnego. Od początku kryzysu migracyjnego Kościół w Polsce świadczy w miarę swoich możliwości pomoc migrantom. W tym momencie realizowane jest wsparcie ośrodków dla cudzoziemców, wsparcie przygranicznych placówek Straży Granicznej, w których przebywają migranci i uchodźcy, a w parafiach przygranicznych uruchamiane są Namioty Nadziei Caritas Polska. Potrzeby są jednak o wiele większe, dlatego Episkopat Polski zwraca się do nas z prośbą o zbiórkę w następną niedzielę funduszy do puszek na ten właśnie cel. Misją Kościoła jest w pierwszym rzędzie głoszenie Ewangelii. W konsekwencji, gdy trzeba udzielić przybyszom pomocy, nie wolno nam się od tego uchylać. Bez uszczerbku dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej i jej obywateli, osobom potrzebującym trzeba okazać pomoc. Z góry dziękujemy za okazane serce.
 7. Po kilkutygodniowej przerwie powracamy do codziennego odmawiania Różańca prowadzonego przez przedstawicieli Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy w tygodniu na godz. 16:30 do wspólnej modlitwy.
 8. Codziennie w tygodniu 15 minut przed Mszą Świętą zapraszamy do spowiedzi.
 9. Kancelaria Parafialna czynna jest w środę od godz. 10 do 10:30 oraz od godz. 15:30 do 16.
 10. Jak wiemy od października br. do połowy 2022 roku w każdej diecezji na całym świecie trwa pierwszy etap synodu Biskupów. Nowością tego synodu jest fakt, że papież Franciszek zaprosił do niego także osoby świeckie. Ks. Proboszcz delegował z naszej parafii dwóch koordynatorów synodalnej grupy konsultacyjnej, a mianowicie Panią Halinę Kaliszewską oraz Pana Piotra Lorka. Zostali oni zobowiązani do zorganizowania Parafialnej Grupy Synodalnej. Dlatego serdecznie zapraszamy chętnych do włączenia się do jej prac. Mamy nadzieję, że w czasie kilku wspólnych spotkań uda się otwarcie porozmawiać o Kościele, o jego sytuacji, o jego nadziejach oraz o wyzwaniach przed, którymi stoi. Wszystkie zebrane głosy zostaną przekazane do Biskupa Marka Mendyka i w kolejnych etapach do Stolicy Apostolskiej. Chętnych do włączenia się do naszej grupy synodalnej prosimy o zgłaszanie się do parafialnych koordynatorów lub do księży w terminie do 21 listopada br.
 11. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 6 zł za egzemplarz.