Ogłoszenia 13.06.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
11 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /13 CZERWCA 2021/

 1. Codziennie oprócz czwartku po Mszy wieczornej nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy do udziału.
 2. Jutro wspominamy bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 3. W czwartek od godz. 16 do Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. Pod koniec adoracji nabożeństwo czerwcowe. W tym dniu wspominamy św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 4. W sobotę przypada 19 dzień miesiąca, a więc tradycyjnie czas poświęcony tegorocznemu patronowi roku duszpasterskiego czyli św. Józefowi. Zapraszamy w tym dniu na Mszę o godz. 17. Po niej zostanie odmówione zawierzenie naszej diecezji temu świętemu patronowi.
 5. Zapraszamy do codziennego odmawiania Różańca prowadzonego przez przedstawicieli Żywego Różańca. Ma on miejsce w tygodniu o godz. 16:30.
 6. Informujemy, że zgodnie z decyzją Biskupów zgromadzonych na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej od następnej niedzieli nie obowiązuje już dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensa zostaje zniesiona jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywała w związku z pandemią Covid-19.
 7. Za tydzień będziemy przeżywali 3 Niedzielę miesiąca. Jest to tradycyjnie w naszej parafii niedziela inwestycyjna. Koperty z nadrukiem są do zabrania przy wyjściu z kościoła. W tych kopertach możemy złożyć nasz dar na ten cel. Z góry serdecznie dziękujemy za życzliwość.
 8. Przypominamy, że 24 czerwca nasz kleryk Krystian Stasiak otrzyma w katedrze świdnickiej Święcenia Diakonatu. W związku z tym doniosłym dla naszej parafii wydarzeniem organizujemy wyjazd autokarem. Będzie miał on miejsce o godz. 7:30 spod naszego kościoła. Zainteresowanych prosimy o zapisywanie się w zakrystii kościoła po każdej Mszy Świętej.
 9. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 10. Rozpoczął się sezon kwiatowy. Dlatego zwracamy się z uprzejmą prośbą o przynoszenie kwiatów do dekoracji kościoła. Można to uczynić w piątek do godz. 10.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.