Ogłoszenia 10.10.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
28 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /10 PAŹDZIERNIKA 2021/

 1. Przeżywamy dzisiaj Dzień Papieski. Po Mszy Świętej możemy wesprzeć materialnie Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przez składane ofiary do puszek mamy szansę podtrzymać, a niejednokrotnie przywrócić nadzieję w sercach młodych ludzi na lepszą przyszłość i realizację ich edukacyjnych aspiracji. Z góry serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.
 2. Poranne Msze św. w tygodniu są sprawowane w kaplicy na plebanii.
 3. W środę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
 4. W czwartek od godz. 16 do 16:30 indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W piątek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
 6. W sobotę uroczystość Św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska.
 7. Miesiąc październik to jak co roku czas wielu próśb o wsparcie materialne różnych dzieł miłosierdzia. W następną niedzielę będziemy chcieli wspomóc Wyższe Seminarium Duchowne poprzez zbiórkę do puszek. W imieniu Rektora WSD w Świdnicy ks. Dominika Ostrowskiego, składamy z góry wszystkim ofiarodawcom wyrazy wdzięczności i zapewnienie o modlitwie wstawienniczej wspólnoty kleryckiej za swoich dobrodziejów.
 8. Trwamy w miesiącu poświęconym modlitwie różańcowej. Codziennie o godz. 16:30 wspólnie gromadzimy się przed najświętszym sakramentem na tej pięknej modlitwie. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian, szczególnie zaś dzieci i młodzież.
 9. Kończy się tegoroczny sezon ogrodowy. Jak widać bardzo ładnie wygląda teren wokół kościoła oraz plebanii. Jest to zasługą naszych życzliwych parafian. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas oraz siły Panom Henrykowi Hopa, Marianowi Kościelniakowi na czele z Panem Andrzejem Wróblem, który zawsze jest inicjatorem tych prac. Podziękowania kierujemy także w stronę Pana Krystiana Sibirskiego, który na bieżąco wykonuje niezbędne naprawy i konserwację sprzętu do prac ogrodowych.
 10. Kancelaria Parafialna czynna jest w środę od godz. 10 do 10:30 oraz od godz. 15:30 do 16.
 11. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła a także za przyniesione kwiaty do dekoracji kościoła. Nadal zwracamy się z uprzejmą prośbą o przynoszenie kwiatów. Można to uczynić w piątek do godz. 10.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 6 zł za egzemplarz.