Ogłoszenia 09.05.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
6 NIEDZIELA WIELKANOCNA /9 MAJA 2021/
1. Codziennie nabożeństwo majowe pół godziny przed Mszą wieczorną. Z tego względu w maju nie ma wspólnotowego odmawiania różańca i innych nabożeństw.
2. We wtorek i piątek o godz. 15:30 w kościele ostatnie próby dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej. Bardzo prosimy wszystkie dzieci o obecność.
3. W piątek rozpoczniemy tradycyjną nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego czyli przed naszym odpustem parafialnym. Będzie się ona odbywała przez 9 dni bezpośrednio po nabożeństwie Majowym. Serdecznie zapraszamy was wszystkich do licznego udziału w tym duchowym przygotowaniu do naszych parafialnych imienin.
4. W piątek przeżywamy także Święto Św. Macieja, Apostoła.
5. W sobotę o godz. 9 w kościele pierwsza Spowiedź dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej oraz ich rodziców, rodzeństwa, chrzestnych i dziadków.
6. W następną niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12:30 grupa 21 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpi do Sakramentu Komunii Świętej. Ze względu na wciąż obowiązujące obostrzenia epidemiczne zwracamy się z gorącą prośbą aby wszyscy coniedzielni uczestnicy tej Mszy Świętej wyjątkowo wybrali w tym dniu inną godzinę Eucharystii. Z góry serdecznie dziękujemy za zrozumienie i życzliwość.
7. Dodatkowe nabożeństwo Majowe dla dzieci oraz ich gości będzie w tym samym dniu o godz. 18. Po zakończeniu nabożeństwa rozdanie obrazków komunijnych oraz sesja fotograficzna.
8. Za tydzień będziemy także przeżywali III Niedzielę miesiąca. Jest to tradycyjnie w naszej parafii niedziela inwestycyjna. Koperty z nadrukiem są do zabrania przy wyjściu z kościoła. W tych kopertach możemy złożyć nasz dar na ten cel. Z góry serdecznie dziękujemy za życzliwość.
9. W związku z wymogami kanonu 1051 Kodeksu Prawa Kanonicznego dotyczącego zbadania opinii wiernych o kandydacie do święceń, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy prosi o odczytanie następujących zapowiedzi: KRYSTIAN STASIAK alumn Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej, syn Artura i Wioletty z domu OCET, urodzony 5 października 1997 roku w Wałbrzychu, pragnie przyjąć święcenia diakonatu dnia 24 czerwca 2021 roku. Podając to do wiadomości polecam alumna gorącym modlitwom wiernych parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Boguszowie-Gorcach. Kto by zaś wiedział, że coś czyni go niegodnym święceń diakonatu, jest w sumieniu zobowiązany bezzwłocznie zawiadomić o tym miejscowego Księdza Proboszcza.
10. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.