Ogłoszenia 07.11.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
32 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /7 LISTOPADA 2021/

 1. W dniu dzisiejszym przypada I Niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy na plebanii od godz. 9 do godz. 12:00.
 2. W tym tygodniu kończymy modlitwę wypominkową. Porządek będzie następujący:
 • w poniedziałek: ul. Broniewskiego, Słoneczna, Partyzantów, Spokojna i pl. Zwycięstwa
 • we wtorek: ul. Kościuszki
 • w środę: ul. Chopina, Górnicza, Jasna, Grunwaldzka, Warszawska oraz kartki bez adresu i z poza parafii
 1. Wypominki rozpoczynają się o godz. 16:30. Najpierw wyczytywani są zmarli polecani przez mieszkańców poszczególnych ulic, omadlani koronką do Miłosierdzia Bożego. Po koronce Msza św. za wszystkich zmarłych wyczytywanych w danym dniu. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej przepięknej modlitwie.
 2. We wtorek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 3. W środę wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i doktora Kościoła.
 4. W czwartek od godz. 16 do 16:30 indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu przeżywamy także wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Jest to także Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości.
 5. W piątek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
 6. W sobotę wspominamy św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
 7. W przyszłą  niedzielę, 14 listopada, odbędzie się 13. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku ten dzień jest poświęcony mieszkańcom Libanu. Kryzys ekonomiczny jaki dotknął mieszkańców tego kraju doprowadził do bezrobocia sięgającego 70%. Dziś brakuje niemal wszystkiego. Może to doprowadzić do sytuacji, w której zamieszkujący Liban chrześcijanie zostaną zmuszeni do ucieczki z tego pięknego fragmentu Ziemi Świętej, której patronuje św. Ojciec Charbel. Od wybuchu w porcie bejruckim w sierpniu 2020 r. Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” zorganizowało już transporty z żywnością, pomoc finansową, leki oraz środki czystości. Dzień Solidarności
  pozwoli im przygotować kolejną, niezbędną pomoc. Dlatego gorąco zachęcamy do solidarności z naszymi Siostrami i Braćmi w Libanie poprzez złożenie za tydzień ofiar do puszek.
 8. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 6 zł za egzemplarz.