Ogłoszenia 07.03.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III Niedziela WIELKIEGO POSTU /7 marca 2021/

1. Dzisiaj przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12. A o godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na Gorzkie Żale.
2. Od dzisiaj dostępne są w zakrystii świece na stół wielkanocny. Małe w cenie 5 zł i duże po 12 zł. Tradycyjnie zysk ze sprzedaży przeznaczony zostanie na potrzeby Caritas.
3. Msze św. w tygodniu zarówno rano jak i po południu są sprawowane w kaplicy na plebanii.
4. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się o godz. 16 i trwa do Mszy wieczornej.
6. W piątek o godz. 16:30 w kościele Droga krzyżowa prowadzona przez przedstawicieli naszej wspólnoty parafialnej. Po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu Msza św. wieczorna w kościele.
7. Przypominamy, że za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali można uzyskać Odpust Zupełny.
8. W najbliższy piątek i sobotę kolejny raz będziemy przeżywali akcję: 24 godziny dla Pana. Jest to wielkopostna inicjatywa modlitewna, którą w 2014 roku zapoczątkował papież Franciszek. W otwartych przez całą dobę wybranych kościołach można przystąpić do sakramentu pojednania. Sprawowana będzie też całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. W naszym regionie inicjatywa będzie miała miejsce w kościele p.w. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu. Rozpocznie się w piątek o godz. 18 i potrwa do soboty do godz. 18. Każda parafia z naszego rejonu ma wyznaczoną godzinną adorację. Nasza wspólnota jest zaproszona na piątek od godz. 22 do 23. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.
9. Codziennie w tygodniu odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na godz. 16:30 do wspólnej modlitwy.
10. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się za dwa tygodnie w niedzielę 21 marca. Poprowadzi je Ks. Paweł Antosiak z Papieskiego Stowarzyszenia – Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Szczegółowy program przedstawimy za tydzień.
11. Z przodu kościoła wciąż wystawiona jest skarbona na jałmużnę wielkopostną. Wrzucane kwoty są wyrazem naszej osobistej rezygnacji z przyjemności na rzecz drugiego człowieka.
12. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.