Ogłoszenia 06.06.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
10 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /6 CZERWCA 2021/

 1. Dzisiaj przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
 2. Jeszcze do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy wieczornej wokół kościoła procesja połączona z nabożeństwem czerwcowym. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów.
 3. We wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
 4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu Episkopat Polski dokona odnowienia Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, którego dokonali polscy biskupi przed stu laty. Pragnieniem pasterzy Kościoła w Polsce jest, aby tego dnia, ten sam gest powtórzyli duszpasterze i wierni wszystkich parafii w Polsce. Dlatego po Mszach Św. także i my odnowimy ten akt. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu Post.
 5. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 6. Zapraszamy do codziennego odmawiania Różańca prowadzonego przez przedstawicieli Żywego Różańca. Ma on miejsce w tygodniu o godz. 16:30.
 7. Pragniemy poinformować, że 24 czerwca nasz kleryk Krystian Stasiak otrzyma w katedrze świdnickiej o godz. 9, Święcenia Diakonatu. W związku z tym doniosłym dla naszej parafii wydarzeniem organizujemy wyjazd autokarem.
  Będzie miał on miejsce o godz. 7:30 spod naszego kościoła. Zainteresowanych prosimy o zapisywanie się w zakrystii kościoła po każdej Mszy Świętej.
 8. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.