Ogłoszenia 05.12.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
2 NIEDZIELA ADWENTU /5 GRUDNIA 2021/

 1. Dzisiaj przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
 2. Także dzisiaj zapraszamy na godz. 11 na Mszę górniczą. Będzie ona sprawowana w intencji członków Stowarzyszenia „Witold” a także wszystkich Górników oraz ich rodzin. Po Mszy św. przemarsz do kaplicy św. Barbary przy szybie Witold.
 3. Nadal w zakrystii do nabycia poświęcone Opłatki Wigilijne. Serdecznie dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary.
 4. Jak już słyszeliśmy w liście przeżywamy dzisiaj 22 Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy zbiórka ofiar do puszek na ten cel. Dziękujemy za okazane serce.
 5. Od poniedziałku do piątku Roraty o godz. 17. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Prosimy aby każdego dnia dzieci przynosiły ze sobą lampiony oraz serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Codziennie będziemy losować 3 serduszka i nagradzać dzieci za dobre uczynki. Dzieci otrzymują codziennie naklejki. Kto zbierze najwięcej – tak jak na różańcu – otrzyma przed świętami nagrodę.
 6. Jutro wspomnienie św. Mikołaja. Szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci. Każde dziecko otrzyma słodki upominek.
 7. We wtorek wspominamy św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
 8. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 8 i 17 w tym dniu będą sprawowane w kościele parafialnym. Msza św. w Jabłowie o godz. 16. Na Mszę św. o godz. 17 zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej. W czasie Mszy poświęcenie dla nich medalików. Dzieci, które mają już w domach swoje medaliki prosimy, aby przyniosły je w tym dniu do poświęcenia. Także w tym dniu kończy się rok św. Józefa. Na każdej Mszy św. odmówimy Akt zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce św. Józefowi.
 9. W czwartek od godz. 16 do 17 adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie, której będzie czas na osobistą medytację jak i na wspólną modlitwę różańcową.
 10. W następną niedzielę rozpoczynamy rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je Ks. Daniel Nowakowski. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotach.
 11. Codziennie odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy w tygodniu na godz. 16:30 do uczestnictwa w tej przepięknej modlitwie.
 12. W ostatnim czasie nie zbieraliśmy ofiar na inwestycje w parafii gdyż nie było takiej potrzeby. Jednak w ubiegłym tygodniu przeprowadzono obowiązkowe roczne przeglądy techniczne i gazowe naszych kościołów i plebanii. Kosztowało nas to 2100 zł. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie tego dużego wydatku. Koperty z nadrukiem są do zabrania przy wyjściu z kościoła. W tych kopertach możemy za tydzień złożyć nasz dar na ten cel. Dziękujemy za pomoc.
 13. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego. Od tego tygodnia Niedziela kosztuje 8 zł, zaś Gość Niedzielny nadal 6 zł.