Ogłoszenia 04.04.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE WIELKANOC /4 KWIETNIA 2021/

1. Przeżywamy dzisiaj największe święto w kościele rzymskokatolickim – WIELKANOC. Porządek Mszy św. jest następujący: w kościele parafialnym o godz. 8, 11 i 12 30 oraz w Jabłowie o godz. 9 30 . Nie ma dzisiaj Mszy o godz. 17.

2. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze Św. tak jak w każdą niedzielę. Ofiary składane jutro tradycyjnie przeznaczone będą na potrzeby WSD w Świdnicy.

3. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16 do Mszy wieczornej.

5. Do następnej niedzieli trwamy w oktawie Wielkanocy. Dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje Post. Z tego też względu w piątek nie będzie Drogi Krzyżowej.

6. Zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca w najbliższą sobotę po Mszy o godz. 17.

7. Codziennie w tygodniu odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na godz. 16:30 do wspólnej modlitwy.

8. Czas Triduum Paschalnego, które mamy już za sobą jest wielkim wyzwaniem organizacyjnym. W tym momencie chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w to wielkie dzieło. Za zbudowanie Bożego Grobu dziękujemy Panom: Andrzejowi Wróblowi, Krystianowi Sibirskiemu, Henrykowi Hopa, Marianowi Kościelniakowi i Józefowi Janikowi. Za przygotowanie Ołtarza Adoracji dziękujemy Pani Halinie Kaliszewskiej. Za dekorację kwiatową przed ołtarzem dziękujemy Pani Annie Kaliszewskiej. Za ufundowanie figury Chrystusa Zmartwychwstałego, Paschału oraz 3 ornatów dziękujemy Panu Mirosławowi Chudykowi. Dziękujemy także za ubogacanie liturgii naszym ministrantom oraz Scholii Parafialnej. Nie zapominamy także o Paniach, które przez cały rok dbają o porządek w naszym kościele. Wszystkim, włączającym się w jak najpiękniejsze przeżywanie tajemnic wiary w naszej świątyni wyrażamy serdeczne słowa: Bóg zapłać!

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

10. Na zakończenie życzymy Wam drodzy Parafianie i goście, zdrowych i spokojnych świąt Wielkanocnych. Niech Zmartwychwstały Chrystus, odnowi w sercu każdego z Was głębokie pragnienie dążenia do świętości, które dokonuje się przez Miłosierdzie Boże. Niech blask Zmartwychwstałego, rozświetla wszelkie mroki obecnej trudnej i bolesnej sytuacji. Niech wieść o Zmartwychwstaniu Pańskim będzie źródłem wewnętrznego pokoju, a wiara w Zmartwychwstanie pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość. Szczęść Wam Boże!