Ogłoszenia 31.05.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. ROK A
31.05.2020

I. PODZIĘKOWANIA
– Ks. Przemkowi dziękuję za głoszenie w dniu dzisiejszym homilii odpustowych
– Dziękujemy za: posprzątanie i dezynfekcję Kościoła, przygotowanie kwiatów na odpust, panom za przygotowanie terenu wokół Kościoła, przygotowanie poczęstunku dla księży po sumie odpustowej, finansowe wspieranie parafii.

II. ZAKOŃCZENIE OKRESU WIELKANOCNEGO I ROZPOCZĘCIE 2 CZĘŚCI OKRESU ZWYKŁEGO
Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny i od jutra rozpoczynamy drugą część okresu zwykłego. Będzie to już IX tydzień tego okresu. Rozpoczniemy go od święta NMP Matki Kościoła w poniedziałek 1 czerwca.

III. NABOŻEŃSTWA W 1 CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTĘ MIESIĄCA
1. W 1 czwartek miesiąca w święto Najwyższego i Wiecznego Kapłana podczas nabożeństwa czerwcowego będziemy modlić się szczególnie za kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz o powołania do kapłaństwa, życia konsekrowanego i o powołania misyjne.
2. W 1 piątek miesiąca we wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męcz., rano po Mszy św. wracamy do odprawiania drogi krzyżowej, która w naszej parafii jest tradycyjnie odprawiana przez większość roku. Wieczorem po nabożeństwie czerwcowym godzina miłosierdzia. W czasie nabożeństw jak i pół godziny przed Mszą Św. możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.
3. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Przypominam nabożeństwa te odprawiane są w naszej parafii od maja do października.

IV. WIZYTA U CHORYCH
1. Odwiedziny chorych: ks. proboszcz w piątek przed południem, ks. wikariusz w sobotę przed południem. W Jabłowie po Mszy św. o 11.00.
2. Prosimy o potwierdzenie wizyty od chorych, którzy nas wcześniej przyjmowali jak również o nowe zgłoszenia.

V. NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, I NIEDZIELA MIESIĄCA
– Za tydzień w niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W sąsiedniej parafii w Boguszowie odpust parafialny
– Adoracja Najświętszego Sakramentu w I niedzielę miesiąca od godziny 13.30 do wieczornej Mszy Św. Zakończenie adoracji nabożeństwem czerwcowym i zmianą tajemnic różańcowych.

VI. ZNIESIENIE OGRANICZEŃ LICZBY WIERNYCH NA NABOŻEŃSTWACH
– Zniesione zostały ograniczenia liczby wiernych na nabożeństwach
– Wciąż obowiązują nas jednak inne wytyczne związane z zachowaniem odpowiedniej odległości (nie dotyczy to rodzin) i zakrywaniem ust i nosa (nie dotyczy księży prowadzących nabożeństwa)

VII. ZNIESIENIE DYSPENSY OD UCZESTNICTWA W MSZACH NIEDZIELNYCH I UROCZYSTOŚCIACH OBOWIĄZKOWYCH
W związku ze zniesieniem ograniczenia liczby wiernych na nabożeństwach nasz biskup odwołał wcześniejszą dyspensę od uczestnictwa w Eucharystii niedzielnej i w uroczystościach obowiązkowych. Stąd należy przypomnieć, że wierny, który bez bardzo ważnej przyczyny nie uczestniczy w Eucharystii niedzielnej i w uroczystość nakazaną popełnia grzech ciężki. Ale przede
wszystkim trzeba podkreślić, że pozbawia siebie największej łaski dającej i podtrzymującej życie wieczne w nas.

VIII. PRZYGOTOWANIE DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ
Rodziców i opiekunów dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z dziećmi zapraszamy na Eucharystię niedzielną o 12.30. Prosimy też o dokładne zapoznanie się z komunikatami wysłanymi do rodziców w ostatnim czasie.

XI. SPOWIEDŹ
– Przypominamy, że obowiązek spowiedzi wielkanocnej w Kościele w Polsce można wypełnić do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
– Możliwość spowiedzi w naszej parafii przed każdą Mszą św. i w czasie codziennych adoracji Najświętszego Sakramentu.
– Do spowiedzi można umawiać się również telefonicznie (533535423).

X. ZACHĘTA DO INDYWIDUALNEGO NAWIEDZANIA KOŚCIOŁA, ADORACJI
1) Kościół jest otwarty codziennie od Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.
2) Wystawienie Najświętszy Sakramentu po Mszy św. porannej do 9.30 i wieczornej do 18.30

XI. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE DO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA.
Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św. Po nabożeństwie możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 18.30. W niedzielę nabożeństwo czerwcowe o godzinie 16.45.

XII. STRONA I PROFIL PORTALU FACEBOOK NASZEJ PARAFII
– Zachęcamy do korzystania z naszej strony internetowej i profilu portalu Facebook naszej parafii
– W związku z możliwością uczestniczenia w nabożeństwach bez wcześniejszych ograniczeń oraz coraz mniejszą liczbą korzystających z Mszy św. w internecie nie będziemy już transmitować nabożeństw z naszego Kościoła. Postaramy się natomiast umieszczać na stronie homilie z Mszy niedzielnych i świątecznych.

XIII. PRASA KATOLICKA
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się