Ogłoszenia 30.08.2020

22 NIEDZIELA ZWYKŁA. ROK A
30.08.2020

I. PODZIĘKOWANIA.
Dziękuję za przygotowanie Kościoła: posprzątanie, dezynfekcję, kwiaty.

II. ZMIANA PROBOSZCZA W PARAFII ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO W BOGUSZOWIE-GORCACH
– Dotychczasowy proboszcz ks. Mirosław Rakoczy z dniem 1 wrześni 2020 roku zostaje mianowany Dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Rodzin w Diecezji Świdnickiej
– Od 1 września posługę proboszcza w naszej parafii będzie pełnił ks. Wojciech Baliński, dotychczasowy administrator parafii w Międzylesiu.
– Zgodnie z przepisami wszystkie przyjęte dotychczas stypendia Mszy św. zostaną przekazane nowemu proboszczowi. Parafia zostaje przekazana bez żadnych długów.
– Msza św. dziękczynna za posługę ks. proboszcza Mirosława Rakoczego w niedzielę 30 sierpnia o godzinie 11.00

III. ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
– Z racji rozpoczynającego się roku szkolnego zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców na Mszę św. we wtorek na godzinę 8.00.
– W niedzielę za tydzień na Mszy św. o 12.30 prosimy aby dzieci przyniosły przybory szkolne, które podczas tej Mszy św. pobłogosławimy. Odbędzie się również specjalne błogosławieństwo dzieci, które dopiero rozpoczynają naukę szkolną (pierwszoklasistów)

IV. PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH.
Wracamy do zwyczajnego porządku Mszy św. W tygodniu o 8.00 i 17.00. W niedzielę: 8.00; 9.30 Jabłów; 11.00; 12.30; 17.00

V. MODLITWA ZA WSTAWIENNICTWEM ŚW. JANA PAWŁA II – PONIEDZIAŁEK PO MSZY ŚW. WIECZORNEJ

VI. MODLITWA ZA WSTAWIENNICTWEM ŚW. OJCA PIO – WTOREK PO MSZY ŚW. WIECZORNEJ

VII. NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY – ŚRODA 16.45

VIII. PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA
W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona modlitwą za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

IX. PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA.
Po Mszy św. porannej droga krzyżowa. Od godziny 16.30 możliwość spowiedzi świętej. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu ok. 30 minut (w trakcie modlitwy do Bożego Miłosierdzia)

X. WIZYTA U CHORYCH
Odwiedziny chorych: ks. proboszcz w piątek przed południem, ks. wikariusz w sobotę przed południem. W Jabłowie po Mszy św. o 11.00

XI. PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA.
Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w sobotę rano po Mszy świętej (nabożeństwa 1 sobót od maja do października).

XII. ZBIÓRKA NA „CARITAS” DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ
Zgodnie z decyzją bp. Marka Mendyka, w niedzielę, 6 IX br. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Caritas diecezji świdnickiej.

XIII. SPOWIEDŹ.
Możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św.

XIV. KANCELARIA.
Kancelaria czynna w środę od 18.00 do 19.00 i w sobotę od 9.00 do 10.00. W sprawach pilnych prosimy umawiać się telefonicznie lub przyjść po Mszy św.

XV. STRONA I PROFIL PORTALU FACEBOOK NASZEJ PARAFII
Zachęcamy do korzystania z naszej strony internetowej i profilu portalu Facebook naszej parafii

XVI. PRASA KATOLICKA.
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

XVII. OBOWIĄZEK PRZESTRZEGANIA ZASAD SANITARNYCH W KOŚCIELE.
Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz Kościoła, zachowaniu bezpiecznej odległości i dezynfekcji rąk.

XVIII PIERWSZA NIEDZIELA MIESIĄCA.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 13.30 do wieczornej Mszy Świętej w Kościele parafialnym. Na zakończenie adoracji o 16.45 koronka do Bożego Miłosierdzia i zmiana tajemnic różańcowych.