Ogłoszenia 29.12.2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego
29.12.2019

I. Podziękowania
1. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie dekoracji na okres Narodzenia Pańskiego. Dziękuję za podarowanie części choinek.
2. Dziękuję Służbie Liturgicznej: ministrantom, scholi, organiście za uświetnienie głównych celebracji w czasie świąt.
3. Dziękuję za ofiary złożone w drugi dzień świąt na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej.

II. Zbiórka do Puszek na instytucje związane z Duszpasterstwem rodzin
Dzisiaj zbiórka do puszek na instytucje związane z Duszpasterstwem rodzin.

III. Uroczystości, święta, wspomnienia
1. W poniedziałek (30.12) 6 dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego
2. We wtorek (31.12) 7 dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego – Wspomnienie dowolne św. Sylwestra. Po Mszy wieczornej nabożeństwo na zakończenie roku.
3. W środę (01.01.2020) – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Porządek Mszy świętych jak w każdą Niedziele i uroczystości.
4. W czwartek – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu
5. Za tydzień 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim
6. Za tydzień w poniedziałek 6 stycznie Uroczystość Objawienia Pańskiego (tzw. Trzech Króli)

IV. Pierwszy czwartek miesiąca
W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona modlitwą za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

V. Pierwszy piątek miesiąca
W pierwszy piątek miesiąca o godzinie 15.30 godzina miłosierdzia, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o 16.45 nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W trakcie nabożeństw możliwość przystąpienia do spowiedzi.

VI. Pierwsza sobota miesiąca
Nabożeństwa Wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP w naszej parafii będą odprawiane w pierwsze soboty miesiąca od maja do września.

VII. Spotkanie opłatkowe
W sobotę 4 stycznia spotkanie opłatkowe Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym i Róż Różańcowych. Rozpoczniemy Eucharystią w Kościele o godzinie 17.00 następnie udamy się do restauracji „Magdalenka”, gdzie odbędzie się następna część spotkania.

VIII. Wizyta u chorych
Ks. proboszcz odwiedzi chorych w piątek 3 stycznia w godzinach przedpołudniowych (od 9.30) a ks. Rafał w sobotę 4 stycznia od 8.30 w Gorcach a po Mszy św. o 10.00 w Jabłowie. Msza Św. będzie poprzedzona modlitwą wypominkową o 9.30

IX. I NIEDZIELA MIESIĄCA
Za tydzień I niedziela miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy św. o. Pio od godziny 9.00 do 15.00. Zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i zmianą tajemnic różańcowych.

X. Wizyta Duszpasterska
Wizytę duszpasterską (nazywaną kolędą) w naszej parafii rozpoczniemy po Uroczystości Objawienia Pańskiego od 7 stycznia we wtorek. Szczegółowy plan wywieszony jest na tablicach ogłoszeniowych oraz jest dostępny na ulotkach z tyłu Kościoła przy gazetach. Msze święte popołudniowe w czasie kolędy o godzinie 15.00. Tylko w sobotę Eucharystia o godzinie 17.00.

XI. Kancelaria
1. Kancelaria czynna w czwartek od godziny 16.00 do 16.30 w sobotę od godziny 9.00 do 10.00
2. W sprawach pilnych najlepiej zgłaszać się po Mszach świętych lub umawiać się telefonicznie.