Ogłoszenia 29.11.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
1 NIEDZIELA ADWENTU /29 LISTOPADA 2020/

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy tegoroczny okres Adwentu. Będzie on inny niż dotychczasowe nasze przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. W tym roku ze względu na pandemię Koronawirusa nie przewidujemy rekolekcji adwentowych oraz specjalnego dnia na spowiedź adwentową. Zachęcamy aby korzystać z codziennej spowiedzi jako tej przygotowującej nas do godnego przeżycia Świąt Narodzenia
Pańskiego. A jeżeli chodzi o rekolekcje to zachęcamy do skorzystania z jednej z bardzo wielu propozycji znajdujących się na Internecie.
2. Dzisiaj na każdej Mszy Świętej poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Po Mszy będą one do nabycia w zakrystii kościoła. Nadal z tyłu kościoła znajdują się koperty, które należy wypełnić przed nabyciem opłatków. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary przy okazji nabywania opłatków wigilijnych.
3. Od poniedziałku do piątku Msza Św. roratnia w naszym kościele o godz. 17.
4. Codziennie odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy w tygodniu na godz. 16:30 do naszego kościoła parafialnego do uczestnictwa w tej przepięknej modlitwie.
5. Jutro przeżywamy Święto Św. Andrzeja Apostoła.
6. W czwartek wspominamy Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. Jest to także I Czwartek miesiąca. Od tego miesiąca wprowadzamy nowy element pobożnościowy w naszej wspólnocie. Od godz. 16 do 17 adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie, której będzie czas na osobistą medytację jak i na wspólną modlitwę różańcową.
7. W piątek o godz. 16:30 Droga Krzyżowa prowadzona przez przedstawicieli naszej parafii.
8. W piątek przypada także bardzo ważne święto dla wielu osób z naszej parafii. A mianowicie wspominamy Św. Barbarę patronkę Górników. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich związanych z górnictwem na uroczystą Mszę Św. o godz. 17. Będzie ona sprawowana w intencji wszystkich Górników oraz ich rodzin.
9. W następną sobotę przypada I Sobota miesiąca. Po Mszy o godz. 17 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
10. W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
11. Ze względu na nadal utrzymującą się bardzo dużą ilość zakażeń Koronawirusem w naszym kraju do odwołania zawieszone są odwiedziny chorych w ich domach.
12. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.