Ogłoszenia 25.10.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
30 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU /25 października 2020/

1. W ubiegłą niedzielę z racji III niedzieli miesiąca była przeprowadzona zbiórka ofiar na prace remontowe w naszej parafii. Zbieraliśmy fundusze na wykonanie obowiązkowych przeglądów technicznych i elektrycznych naszych kościołów oraz budynku plebanii.
Zebraliśmy 3280 zł. Za okazaną życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać.
2. Zaś w dzisiejszą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne. Składane ofiary tworzą Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Z tych środków utrzymywani są księża i katechiści pracujący na terenach misyjnych, zarówno misjonarze pochodzący z Europy, w tym również z Polski, jak i miejscowi kapłani. Są to najczęściej tereny pierwszej ewangelizacji dlatego szczególnie potrzebują naszego wsparcia finansowego. Bardzo często tylko dzięki istniejącym już na całym świecie parafiom jest możliwe ich funkcjonowanie.
3. Jeszcze tylko w tym tygodniu o godz. 16:30 wspólnie gromadzimy się na modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian, szczególnie zaś dzieci i młodzież. Uroczyste zakończenie miesiąca różańcowego w sobotę o godz. 16. Najpierw zostanie odprawione ostatnie w tym roku Nabożeństwo Różańcowe, a następnie zostaną rozdane nagrody dla dzieci, które zgromadziły najwięcej naklejek za różaniec. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, gdyż dla każdego znajdzie się jakiś upominek.
4. W środę święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
5. W czwartek coroczna zbiórka elektrośmieci na cele misyjne. Bardzo prosimy aby w tym dniu od godz. 15 do 18 przynosić zbędny sprzęt elektryczny i elektroniczny. Miejscem składowania odpadów będzie plac obok garaży na plebani.
6. W następną niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy będzie następujący: w kościele parafialnym o godz. 8 i 11, w Jabłowie o godz. 9:30 /po Mszy dla chętnych poświęcenie pomników na cmentarzu w Jabłowie/ i o godz. 13 na cmentarzu w Gorcach. Po Mszy na cmentarzu dla chętnych poświęcenie pomników. Zainteresowanych
prosimy o zgłaszanie się do ks. Rafała. Nie będzie w tym dniu Mszy o godz. 12:30 i 17 w kościele parafialnym. W przypadku zamknięcia cmentarza ze względu na epidemię Msza o godz. 13 będzie sprawowana w kościele parafialnym.
7. Nadal można zabierać z kościoła kartki wypominkowe. Wypełnione kartki prosimy włożyć w kopertę i wrzucić do skrzynek, które są wystawione z przodu kościoła przy bocznych ołtarzach. Z góry serdecznie dziękujemy za ofiary składane przy okazji wypominek. W następną niedzielę podamy porządek modlitwy wypominkowej.
8. W związku z nowym zarządzeniem władz państwowych od dnia wczorajszego weszły w życie kolejne obostrzenia dotyczące naszego funkcjonowania w tzw. czerwonej strefie. Pojawiło się nowe zalecenie dotyczące ilości osób mogących uczestniczyć w liturgii. Od wczoraj jest to 80 osób w naszym kościele parafialnym, 8 osób w kaplicy na plebani i 25 osób w kościele w Jabłowie. W taki sposób bardzo zbliżyliśmy się do górnego limitu, który dopuszczają nowe przepisy. Jednak przy zachowaniu środków bezpieczeństwa epidemicznego nadal możemy – tak jak dotychczas – uczęszczać na Eucharystię w kościele.
9. Zgodnie z zarządzeniem Ks. bpa Marka Mendyka od tego tygodnia zostaje zawieszona działalność Kancelarii Parafialnej. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.
10. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.