Ogłoszenia 23.08.2020

21 NIEDZIELA ZWYKŁA. ROK A

23.08.2020

I. ZMIANA PROBOSZCZA W PARAFII ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO W BOGUSZOWIE-GORCACH
– Dotychczasowy proboszcz ks. Mirosław Rakoczy z dniem 1 wrześni 2020 roku zostaje mianowany Dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Rodzin w Diecezji Świdnickiej (odczytanie dekretu bp. świdnickiego)
– Od 1 września posługę proboszcza w naszej parafii będzie pełnił ks. Wojciech Baliński, dotychczasowy administrator parafii w Międzylesiu.
– Msza św. dziękczynna za posługę ks. proboszcza Mirosława Rakoczego w niedzielę 30 sierpnia o godzinie 11.00

II. PODZIĘKOWANIA.
– Dziękuję rodzicom dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej za przygotowanie Kościoła: posprzątanie, dezynfekcję, kwiaty.
– Dziękuję za ofiary złożone przed tygodniem na mieszkańców Bejrutu. Zebrano: 2492,55. Do tej kwoty została dołączona jałmużna wielkopostna zebrana w naszej parafii w wysokości 1500 zł.

III. UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ – ODPUST W JABŁOWIE
26 sierpnia w środę przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Uroczystości odpustowe w Jabłowie o godzinie 18.00. Do uczestniczenia w nich zapraszamy również parafian z Gorc. Ze względu na pandemię nie ma w tym roku związanego z odpustem festynu.

IV. WAKACYJNY PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH.
Ostatni tydzień obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. Odprawiana jest 1 Msza św. dziennie tylko wieczorem o godzinie 17.00. Wyjątkiem jest piątek, kiedy są odprawione dwie Eucharystie o 8.00 i 17.00. W Niedziele wakacyjne Msza św. wieczorem o godzinie 20.00 zamiast 17.00

V. MODLITWA ZA WSTAWIENNICTWEM ŚW. JANA PAWŁA II – PONIEDZIAŁEK PO MSZY ŚW.

VI. MODLITWA ZA WSTAWIENNICTWEM ŚW. OJCA PIO – WTOREK PO MSZY ŚW.

VII. NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY – ŚRODA 16.45

VIII. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – CZWARTEK PO MSZY ŚWIĘTEJ (OK. 30
MINUT).

IX. BIAŁY TYDZIEŃ
Dzieci, które przystąpiły do I Komunii świętej 22 sierpnia uczestniczą w tym tygodniu codzienni we Mszy św. o godzinie 17.00. Zakończenie tzw. ”Białego Tygodnia” w Piątek 28 sierpnia.

X. SPOWIEDŹ
Możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św.

XI. KANCELARIA

Kancelaria czynna  w sobotę od 9.00 do 10.00. W środę ze względu na uroczystości odpustowe kancelaria będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosimy umawiać się telefonicznie lub przyjść po Mszy św.

XII. STRONA I PROFIL PORTALU FACEBOOK NASZEJ PARAFII

Zachęcamy do korzystania z naszej strony internetowej i profilu portalu Facebook naszej parafii

XIII. PRASA KATOLICKA.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, Niedzieli.