Ogłoszenia 22.11.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA /22 LISTOPADA 2020/

1. W ubiegłą niedzielę z racji III niedzieli miesiąca była przeprowadzona zbiórka ofiar na prace remontowe w naszej parafii. Obecnie zbieramy fundusze na renowację obecnego lub zakup nowego tabernakulum do kościoła w Jabłowie. Udało nam się uzbierać w ubiegłą niedzielę 1300 zł. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.
2. W dzisiejszą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na budowę nowych kościołów w naszej diecezji. Składamy serdeczne słowa Bóg zapłać.
3. Powoli zbliżamy się do Świąt Narodzenia Pańskiego. Jak co roku na stół wigilijny nabywamy opłatki wigilijne. Zdajemy sobie sprawę, że obecna sytuacja epidemiczna jest bardzo trudna. Dlatego musimy trochę zmienić sposób rozprowadzania opłatków. Od dzisiaj z tyłu kościoła na stoliku znajdują się koperty na ofiary za opłatki wigilijne. Za tydzień nastąpi poświęcenie opłatków na wszystkich Mszach Św. Będą one do nabycia w zakrystii kościoła. Aby zminimalizować kontakt przy nabywaniu opłatków wypełnione koperty wraz z dobrowolną ofiarą należy wrzucić do skarbony w zakrystii. Zaś Pani kościelna będzie wydawała opłatki. Z góry serdecznie dziękujemy za złożone ofiary przy okazji nabywania opłatków wigilijnych.
4. Przypominamy, że codziennie odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy w tygodniu na godz. 16:30 do naszego kościoła parafialnego do uczestnictwa w tej przepięknej modlitwie.
5. We wtorek wspominamy św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy.
6. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
7. W piątek o godz. 16:30 Droga Krzyżowa prowadzona przez przedstawicieli naszej parafii. A po Mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
8. W związku z pojawiającymi się niejasnościami co do przyjmowania komunii św. w czasie Mszy św. w naszym kościele pragniemy poinformować, że wierni pragnący przyjąć ją na rękę w postawie stojącej powinni ustawiać się w pierwszej kolejności – zanim jeszcze kapłan podejdzie z komunią. Należy podejść na środek przed prezbiterium kościoła. Następnie komunia będzie rozdzielana pozostałym uczestnikom liturgii w postawie klęczącej do ust.
9. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.