Ogłoszenia 26.04.2020

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA. ROK A
26.04.2020

I. PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za: posprzątanie i dezynfekcję Kościoła, uczestnictwo w transmisjach internetowych, indywidualne nawiedzanie Kościoła, finansowe wspieranie parafii

II. BP. MAREK MENDYK – NOWY BP ŚWIDNICKI
W czwartek (23.04) w uroczystość Św. Wojciecha, bpa i męcz. głównego patrona Polski naszą diecezję objął nowy Biskup Marek Mendyk. Prosimy o modlitwę w int. nowego biskupa.

III. TRANSMISJE EUCHARYSTII Z NASZEJ PARAFII
Niedziela o 11.00; Czwartek o 17.00

IV. ZMIANA OGRANICZEŃ LICZBY WIERNYCH NA NABOŻEŃSTWACH: 1 osoba na 15 m 2 .
– W naszym kościele jest to łącznie ok 40 osób z chórem i przedsionkiem. Na filii w Jabłowie 15 osób. Prosimy zachować odpowiednią odległość. Nie dotyczy to rodzin.
– Pozostałych wiernych zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach przez pośrednictwo mediów szczególnie transmitowanych przez naszą parafię i duchowe przyjmowanie Komunii.
Dyspensa od uczestnictwa w Eucharystii i święta nakazane w niedzielę rozszerzona jest na wszystkich wiernych. PROSIMY JEDNAK, ABY ZBYT ŁATWO NIE DYSPENSOWĆ SIĘ Z KORZYSTANIA Z SAKRAMENTÓW SZCZEGÓLNIE EUCHARYSTII I SAKRAMENTU SPOWIEDZI.

V. ZACHĘTA DO INDYWIDUALNEGO NAWIEDZANIA KOŚCIOŁA, ADORACJI
1) Kościół jest otwarty codziennie od Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.
2) Wystawienie Najświętszy Sakramentu po Mszy św. porannej do 9.30 i wieczornej do 18.30

VI. SPOWIEDŹ
1) W czasie Adoracji jak również przed Eucharystią możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty
2) Do spowiedzi można umawiać się telefonicznie (533535423).

VII. WIZYTA U CHORYCH.
Prosimy o kontakt z chorych, którzy chcą przyjąć księdza z posługą sakramentalną w pierwszy piątek i sobotę miesiąca.

VIII. NABOŻEŃSTWA MAJOWE.
Nabożeństwa majowe od 1 maja codziennie od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św. Po nabożeństwie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 18.30. W niedzielę nabożeństwo majowe o godzinie 16.45.

IX. PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA.
Na zakończenie adoracji w piątek rano i wieczorem odmówiona zostanie litania do Serca Pana Jezusa i Akt Zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

X. PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA.
Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w sobotę rano po Mszy świętej.

XI. PIERWSZA NIEDZIELA MIESIĄCA.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 13.30 do wieczornej Mszy Świętej w Kościele parafialnym. Na zakończenie adoracji o 16.45 nabożeństwo majowe i zmiana tajemnic różańcowych.

XII. SOBOTA (02.05) – UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI, GŁÓWNEJ PATRONKI POLSKI

XIII. 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA.
Zbiórka do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej

XIV. I KOMUNIA ŚWIĘTA I BIERZMOWANIE
W związku z przedłużeniem do 24 maja czasu powrotu do szkoły, terminy zarówno I Komunii Świętej jak i sakramentu Bierzmowania przesunięte są na jesień. W najbliższym czasie zostaną podane dokładne daty udzielenia tych sakramentów. Za wszelkie utrudnienia przepraszam i proszę o wyrozumiałość.

XV. STRONA NASZEJ PARAFII
Zachęcamy do korzystania z naszej strony internetowej i portalu Facebook.

XVI. OFIARY NA PARAFIĘ MOŻNA WPŁACAĆ NA KONTO PARAFIALNE LUB DO PUSZKI Z TYŁU KOŚCIOŁA