Ogłoszenia 17.05.2020

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA. ROK A
17.05.2020

Apel biskupa świdnickiego o pomoc w Domu Seniora w Świdnicy (odrębny załącznik)

I. PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za: posprzątanie i dezynfekcję Kościoła, indywidualne nawiedzanie Kościoła, finansowe wspieranie parafii, za ofiary złożone dzisiaj na cele remontowo-gospodarcze.

II. 100 ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II
18 maja przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. W związku z tym odpowiadając na apel naszych biskupów dzisiejsza niedziela 17 maja jest przeżywana jako dziękczynienie za pontyfikat św. Jana Pawła II. Po Mszy św. odmówimy litanię do św. Jana Pawła II.

III. KWARTALNE DNI MODLITW O URODZAJE („DNI KRZYŻOWE”)
W poniedziałek, wtorek i środę trwają Kwartalne dni modlitw o urodzaje, podczas których Kościół w Polsce modli się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.
Formularze Mszy św. rano: w poniedziałek Msza w okresie zasiewów, we wtorek Msza o uświęcenie pracy ludzkiej, w środę Msza za głodujących.

IV. NOWENNA PRZED UROCZYSTOŚCIĄ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
W piątek 22 maja rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która jest jednocześnie odpustem w naszej parafii. Od tego dnia codziennie po Mszy świętej modlitwa do Ducha Świętego.

V. UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
Za tydzień w niedzielę (24.05) uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

VI. TRANSMISJE EUCHARYSTII Z NASZEJ PARAFII
Niedziela o 11.00; Czwartek o 17.00

VII. ZMIANA OGRANICZEŃ LICZBY WIERNYCH NA NABOŻEŃSTWACH: 1 osoba na 10 m 2 .
– W naszym kościele jest to łącznie ok 60 osób z chórem i przedsionkiem. Na filii w Jabłowie ok 20 osób. Prosimy zachować odpowiednią odległość. Nie dotyczy to rodzin. Prosimy o zakrywanie ust i nosa.
Pozostałych wiernych zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach przez pośrednictwo mediów szczególnie transmitowanych przez naszą parafię i duchowe przyjmowanie Komunii.
Dyspensa od uczestnictwa w Eucharystii i święta nakazane w niedzielę rozszerzona jest na wszystkich wiernych. PROSIMY JEDNAK, ABY ZBYT ŁATWO NIE DYSPENSOWĆ SIĘ Z KORZYSTANIA Z SAKRAMENTÓW SZCZEGÓLNIE EUCHARYSTII I SAKRAMENTU SPOWIEDZI.

VIII. ZACHĘTA DO INDYWIDUALNEGO NAWIEDZANIA KOŚCIOŁA, ADORACJI
1) Kościół jest otwarty codziennie od Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.
2) Wystawienie Najświętszy Sakramentu po Mszy św. porannej do 9.30 i wieczornej do 18.30

IX.SPOWIEDŹ
1) W czasie Adoracji jak również przed Eucharystią możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty
2) Do spowiedzi można umawiać się telefonicznie (533535423).

X. NABOŻEŃSTWA MAJOWE.
Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy
św. Po nabożeństwie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 18.30. W niedzielę nabożeństwo majowe o godzinie 16.45. Od piątku 22 maja do soboty 30 maja nabożeństwo majowe po nowennie do Ducha Świętego.

XI. STRONA NASZEJ PARAFII
Zachęcamy do korzystania z naszej strony internetowej i portalu Facebook.