Ogłoszenia 14.06.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
11 NIEDZIELA ZWYKŁA. ROK A

14.06.2020

I. PODZIĘKOWANIA.
Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dziękuję za przygotowanie liturgii: organiście, scholii i ministrantom. Za przygotowanie kościoła: posprzątanie, dezynfekcję kwiaty. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy: Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym, rodzicom dzieci przygotowującym się do I Komunii Św., parafianom, którzy przygotowali ołtarz przy ulicy Słowackiego, panom którzy przygotowali ołtarz przy grocie Maryi. Dziękuję dziewczynkom, które sypały kwiaty i ich rodzicom.
Dziękuję Ochotniczej Straży Pożarnej za zabezpieczenie trasy.

II. OKTAWA BOŻEGO CIAŁA.
Trwa Oktawa „Bożego Ciała”. Codziennie wieczorem po Mszy św. o 17.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła połączona z odśpiewaniem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czwartek 18 czerwca uroczyste zakończenie Oktawy (procesja do 4 ołtarzy wewnątrz świątyni).

III. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE DO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA.
Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św. Po nabożeństwie możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 18.30. W czasie Oktawy „Bożego Ciała” nabożeństwo w trakcie procesji po Mszy Św. również w niedzielę.

IV. ZBIÓRKA REMONTOWO-GOSPODARCZA:
3 NIEDZIELA MIESIĄCA 14 CZERWCA

V. SPRZĄTANIE I DEZYNFEKCA KOŚCIOŁA
Prosimy o pomoc w sprzątaniu i dezynfekcji Kościoła, które odbywają się w piątek od godziny 9.30.

VI. NOWY WAKACYJNY PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH.
Zbliża się okres wakacyjny już teraz chcemy poinformować o zmianach w porządku nabożeństw w tym czasie. Od 1 lipca w tygodniu będzie odprawiana 1 Msza św. dziennie tylko wieczorem o godzinie 17.00. Wyjątkiem będzie piątek, kiedy będą odprawione dwie Eucharystie o 8.00 i 17.00 ze względu na przyjęte już intencje. Intencje Mszy Świętych, zamówionych na godzinę 8.00 i 19.00 oraz na 15.00 w piątek, przeniesione są na godzinę 17.00. W Niedziele wakacyjne Msza św. wieczorem o godzinie 20.00 zamiast 17.00

VII. ZNIESIENIE OGRANICZEŃ LICZBY WIERNYCH NA NABOŻEŃSTWACH.
Zniesione zostały ograniczenia liczby wiernych na nabożeństwach. Wciąż obowiązują nas jednak inne wytyczne związane z zachowaniem odpowiedniej odległości (nie dotyczy to rodzin) i zakrywaniem ust i nosa (nie dotyczy księży prowadzących nabożeństwa).

VIII. ZNIESIENIE DYSPENSY OD UCZESTNICTWA W MSZACH NIEDZIELNYCH I UROCZYSTOŚCIACH OBOWIĄZKOWYCH

IX. PRZYGOTOWANIE DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ
– Rodziców i opiekunów dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z dziećmi zapraszamy na Eucharystie niedzielne o 12.30.
– Przygotowanie i próby dla dzieci, które przyjmą I Komunię Św. 27 czerwca w niedziele po Mszy św. o 12.30 i w środy po o 15.45

X. SPOWIEDŹ
– Możliwość spowiedzi w naszej parafii przed każdą Mszą św. i w czasie codziennych adoracji Najświętszego Sakramentu. Do spowiedzi można umawiać się również telefonicznie.

XI. ZACHĘTA DO INDYWIDUALNEGO NAWIEDZANIA KOŚCIOŁA, ADORACJI
1) Kościół jest otwarty codziennie od Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.
2) Wystawienie Najświętszy Sakramentu po Mszy św. porannej do 9.30 i wieczornej do 18.30

XII. STRONA I PROFIL PORTALU FACEBOOK NASZEJ PARAFII
Zachęcamy do korzystania z naszej strony internetowej i profilu portalu Facebook naszej parafii

XIII. PRASA KATOLICKA.
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, Niedzieli.